- اجتماعی, سلامت

خطر ۱۶ برابری مرگ بر اثر کرونا در کمین واکسن نزده ها

 

بخش بهداشت ایالت « نیوساوث ولز » استرالیا در گزارشی اعلام کرد آمار مرگ و میر و یا بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان در میان واکسن نزده ها ،۱۶ برابر افراد واکسن زده است .

به گزارش  روزنامه « استریتس تایمز » سنگاپور، داده های بخش بهداشت  ایالت « نیوساوث ولز » استرالیا نشان می دهد تنها ۱۱ درصد از ۴۱۲ نفری که به دلیل ابتلا به ویروس جهش یافته دلتای کرونا در ۴ ماه گذشته تا اوایل ماه اکتبر در این کشور جان خود را از دست دادند به طور کامل واکسینه شده بودند. میانگین سنی این افراد ۸۲ سال بوده است. 

برپایه داده ها و اطلاعات منتشر شده تنها نزدیک به ۳ درصد افرادی که در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند، ۲ دز واکسن دریافت کرده بودند. این در حالی است که بیش از ۶۳ درصد از ۶۱ هزار و ۸۰۰ نفر از افرادی که در بازده زمانی ۱۶ ژوئن تا ۷ اکتبر به ویروس کرونا مبتلا شدند واکسن دریافت نکرده بودند. 

« کری چانت » رئیس دفتر بهداشت و سلامت ایالت « نیوساوث ولز » در بیانیه ای گفت : « افراد جوانی که ۲ دز واکسن دریافت کردند کمتر به ویروس آلوده شدند و تقریبا  با بیماری به شکل  جدی و سخت مواجه نشدند. در حالی که افراد در همین رده سنی که واکسن نزدند در معرض خطر بزرگتری قرار گرفتند و حتی در بیمارستان بستری شدند. » 

برپایه یافته های گزارش شده از سوی « مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری آمریکا » در ماه سپتامبر افرادی که واکسن نزدند ۱۱ برابر افرادی که به طور کامل واکسینه شدند جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند. 

استرالیا در سال جاری میلادی تا زمان آغاز شیوع گسترده نوع جهش یافته دلتای ویروس کرونا که از ماه ژوئن شروع شد و موجب  اعمال محدودیت ها و قرنطینه های طولانی مدت در شهرهای  بزرگ و پرجمعیت « سیدنی » و « ملبورن »  و پایتخت این کشور « کانبرا »  شد، هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا ثبت نکرده بود. 

محدودیت های سختگیرانه و قرنطینه های طولانی مدت در شهرهای بزرگ و پرجمعیت این کشور تا زمانی که به هدف گذشتن واکسیناسیون از مرز ۸۰ درصد جمعیت این کشور انجام نشد ادامه داشت. 

در  ایالت « نیوساوث ولز » که سیدنی مرکز آن است بیش از ۹۴ درصد افراد بالای ۱۶ سال دز اول واکسن را دریافت کردند. 

در استرالیا شمار کلی مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا هزار و ۸۴۱ نفر گزارش شده است .

آمار مرگ و میر در این کشور به دلیل واکسیناسیون گسترده از ماه ژوئیه در این کشور در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است. 

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید