- فرهنگی, فیلم و سینما

دومین جشن مهر سینمای استان تهران در پاکدشت برگزار شد

جشن مهر سینمای استان تهران برای دومین سال متوالی با شعار اخلاق، آگاهی و امید در پاکدشت برگزار و از ۱۷ چهره‌ سینمایی استان تهران تجلیل شد.

دومین جشن مهر سینمای استان تهران در راستای سیاست عدالت محورانه دولت سیزدهم با شعار اخلاق، آگاهی و امید با حضور محمد خراسانی‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مصطفی نصیری معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، محسن اردستانی فرماندار، فرهاد سرداری رئیس شورای اسلامی شهر پاکدشت و دیگر مسئولان شهرستانی و دانشجویان دانشکده پردیس ابوریحان در سالن همایش‌های این دانشکده برای دومین سال متوالی برگزار شد.

محمد خراسانی زاده در این مراسم اظهار داشت: پاکدشت امروز میزبان دومین جشن مهر سینمای ایران برای دومین سال متوالی است و دیگر استان‌ها در مرحله نخست اجرای این جشن هستند.

وی با تأکید بر شناخت ظرفیت‌های شهرستان پاکدشت افزود: توانشی که در پاکدشت هست باید شناسایی و از آن بهره بگیریم، زیرا که وجود آب‌ و هوای کوهستانی و کویری همزمان در یک شهرستان و پایتخت گل و گیاه ایران بودن، ظرفیتی بسیار مهم را به ارمغان می‌آورد، البته باید بر تبلیغ این ظرفیت کوشا باشیم و ابتدا از خود مردم شهرستان برای شناخت این ظرفیت‌ها شروع کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران با بیان اینکه سینما دارای جایگاه رفیع است و نباید آن را در قالب فیلم‌های پرهزینه محدود کنیم گفت: تاکنون 39 جشنواره فیلم کوتاه استان تهران برگزار شد و در ذهن و قلب مخاطب خود نقش خود را نهادینه می‌کرد.

خراسانی‌زاده در ادامه تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیاری در نقطه‌ نقطه روستاها و شهرها ایجاد و شکل‌گرفته و آن ثمره رویش‌های انقلاب است که باید قدردانان باشیم؛ جشن مهر سینمای ایران یک بهانه برای تجلیل از افراد دلسوز نظام و انقلاب است که بدون چشم‌داشتی برای فرهنگ کشور تلاش کرده و می‌کنند.

وی با اشاره به تغییر نوع نگاه به فیلم و سریال‌ها، رسیدن به مفهوم را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید در فیلم‌ها مفهوم‌ها را به خوبی بیان کنیم و باید به دنبال مخاطب اصلی خانواده‌ها برویم، آنگاه می‌توانیم برای برداشتن گام‌بعدی یعنی تولیدات فرهنگی که نقش تبیین‌کننده دارند قدم برداریم.

مدیرکل ارشاد استان تهران با اشاره به کمرنگ شدن برخی مؤلف‌های فیلم‌های ایرانی اضافه کرد: اخلاق این روزها گمشده خیلی از فیلم‌ها شده است و خودمان نگرانیم چرا این روزها به‌گونه‌ای شده که تأثیر منفی در فیلم‌ها شکل‌گرفته که این اثرات منفی در تبلیغ تبیین و جذب مخاطب دارد، اگر فیلم‌سازی تازه‌وارد عرصه می‌شود، اخلاق مدارانه نگاه کند و اخلاق مدارانه بسازد.

خراسانی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: اگر امید نباشد حرکتی نیست، هدف بلند در کنار امید در سینمای خود باید جای دهیم، اخلاق آگاهی و امید باید در عرصه سینمایی چون گذشته و حتی پویاتر از گذشته باید در برنامه‌ها و فیلم‌های مختلف اعمال شود تا شاهد گسترش واقعیت‌های فرهنگ ناب اسلامی باشیم.

گفتنی است، در پایان تجلیل از 17 چهره‌های سینمایی استان تهران آخرین برنامه از این ویژه مراسم بود که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت برگزار شد.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید