- فیلم و سینما

رایان گاسلینگ دوباره در فضا

رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) که پیش‌تر در فیلم فضایی «اولین انسان» (First Man) به کارگردانی دمین شازل (Damien Chazelle) ایفای نقش کرده بود، بار دیگر با کارگردانی مشترک فیل لرد (Phil Lord) و کریس میلر (Chris Miller) برای فیلمی از نویسنده فیلم تحسین‌شده «مریخی» (The Martian) به فضا می‌رود. شرکت امی‌جی‌ام…

رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) که پیش‌تر در فیلم فضایی «اولین انسان» (First Man) به کارگردانی دمین شازل (Damien Chazelle) ایفای نقش کرده بود، بار دیگر با کارگردانی مشترک فیل لرد (Phil Lord) و کریس میلر (Chris Miller) برای فیلمی از نویسنده فیلم تحسین‌شده «مریخی» (The Martian) به فضا می‌رود. شرکت امی‌جی‌ام (MGM) این دو را برای کارگردانی فیلم اقتباسی از رمان بعدی اندی ویر (Andy Weir) انتخاب کرده و قرار است امی پاسکال (Amy Pascal)، گاسلینگ و ویر از تهیه‌کنندگان فیلم باشند. آدیتیا سود (Aditya Sood) از عوامل فیلم «مریخی» نیز یکی دیگر از تهیه‌کنندگان این فیلم خواهد بود. لرد، میلر و پاسکال از سابقه طولانی‌مدت همکاری برخوردارند و حتی دفتر مشترک دارند. این گروه اخیراً برای تولید فیلم «اسپایدر من: در اسپایدر ورس» (Spider-Man: Into the Spider-Verse) موفق به کسب اسکار شدند.

گفته شده پیش از آنکه گاسلینگ خواندن فیلمنامه را به پایان ببرد، اعلام کرد در این فیلم حاضر خواهد شد. پاسکال از این جمع به‌عنوان یک گروه رؤیایی و ایده‌ال یاد کرده که همه از بهترین‌ها در نوع خود هستند. شایان ذکر است کتاب ویر هنوز انتشار نیافته و عنوانی هم برای آن انتخاب نشده است. از این کتاب که بهار۲۰۲۱ منتشر خواهد شد، به‌عنوان «پروژه درود بر مریم مقدس» یاد می‌شود و داستان انفرادی فضانوردی در یک کشتی فضایی را روایت می‌کند که وظیفه نجات سیاره زمین را برعهده دارد. گفته شده امتیاز فروش این کتاب یکی از فروش‌های بزرگ در دوران قرنطینه ویروس کرونا به‌شمار می‌رود.

 

فاطمه نصرتی

دیدگاهتان را بنویسید