- فیلم و سینما

رضا کیانیان: فیلم‌ مذهبی در سینمای ایران کم ساخته نشده است

بازیگر «مختارنامه» با تاکید بر اینکه در سینمای ایران فیلم‌های مذهبی کم ساخته نشده است، گفت: عاشورا و محرم بخشی از فرهنگ ماست که با آن بزرگ شده‌ایم.

رضا کیانیان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در پاسخ به این پرسش که چرا تولید فیلم‌های سینمای ایران با مضامین دینی و آیینی به خصوص محرم، کمرنگ بوده است، بیان کرد: اتفاقا فیلم های مذهبی و آیینی ما کم نبوده است.

وی افزود: همیشه فیلم تبلیغی فیلم خوبی نیست، فیلمی مانند روز واقعه تبلیغی نیست به همین دلیل هر روز هم می توان آن را دید و همیشه هم می شود آن را نمایش داد.

بازیگر فیلم سینمایی آژانس شیشه‌ای (ابراهیم حاتمی‌کیا، ۱۳۷۶) اظهار داشت: وقتی پای تبلیغ به وسط می آید خروجی اثر، شبیه هنرهایی می شود که مثلا در شوروی بود، آیا امروز کسی حتی یکی از این فیلم ها را به خاطر دارد؟

کیانیان خاطرنشان کرد: وقتی موضوع زنده باشد، فیلم خودش ساخته می شود اما وقتی زنده نباشد نمی شود به زور زنده اش کرد.

رضا کیانیان: محرم و عاشورا بخشی از فرهنگ ماست

بازیگر مجموعه تلویزیونی کیف انگلیسی (سیدضیااالدین دری ۱۳۷۸) تاکید کرد: نکته این است که فضای دینی و آیینی از باقی فضاها جدا نیست. یعنی همه فضاها، روحیه و فرهنگ ما و تمام خواست و نیاز ما به عنوان یک ایرانی در هم بافته شده است و نمی شود یک بخش آن را جدا کرد و مهم شمرد.

کیانیان با بیان اینکه ما اگر در ایران هستیم و عاشورا و محرم بخشی از فرهنگ ماست، خاطرنشان کرد: فرهنگ عاشورا با ما امین شده و هرگز نمی‌توان ندیده‌اش بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید