- فیلم و سینما

رقابت «دشت خاموش» در ۲ جشنواره آسیایی و اروپایی

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی در ادامه حضور در جشنواره‌های جهانی، در بخش مسابقه دو جشنواره سنگاپور و سابوِرسیو کرواسی حضور دارد.

 سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سنگاپور از تاریخ ۶ تا ۱۶ آذر ماه در کشور سنگاپور برگزار می‌شود و فیلم سینمایی دشت خاموش در بخش رقابتی سینمای آسیا که ویژه فیلم های اول و دوم کارگردانان است، حضور دارد. 

هفت فیلم در این بخش از کشورهای ایران، سنگاپور، مالزی، هند، چین، گرجستان و ژاپن برای کسب جایزه بهترین فیلم به رقابت می‌پردازند.

جشنواره سنگاپور به علت شیوع بیماری کرونا بدون حضور مهمانان خارجی برگزار خواهد شد و بعد از نمایش فیلم جلسه پرسش و پاسخ با کارگردان به شکل آنلاین برنامه ریزی شده است. 

سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سابوِرسیو (Subversive) نیز از تاریخ ۹ تا ۱۵ آذر در شهر زاگرب پایتخت کرواسی برگزار می‌شود و ساخته احمد بهرامی در بخش رقابتی جشنواره برای دریافت جایزه بهترین فیلم با دیگر فیلم های پذیرفته شده رقابت می‌کند.

بخش‌های رقابتی این جشنواره شامل دو بخش مسابقه فیلم های سینمایی و مسابقه فیلم‌های مستند است. 

دشت خاموش پیش از این در جشنواره های ونیز، اکنون خاورمیانه در فلورانس، وایادولید اسپانیا، توکیو، استکهلم و شب‌های سیاه تالین حضور داشته و جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز و جایزه فیپرشی (انجمن منتقدان بین المللی) را دریافت کرده است.

دشت خاموش به شرایط دشوار کاری و روابط انسانی پیچیده چند خانواده می‌پردازد که در یک محیط کارگری زندگی می‌کنند.

علی باقری، فرخ نعمتی ، مهدیه نساج، ناصر علاقمندان، مجید فرهنگ، تورج الوند، نرگس امینی، محسن یگانه، راضیه ایرانی، شقایق آقا زاده، مهتاب خوش منش، پارسا و آرشا سبحانی، اهورا و برسام بهرامی و  مینا سرقره در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید