- فرهنگی

ساخت موزه هنرهای معاصر همدان بهمن ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل موزه هنرهای معاصر، گفت: عملیات ساخت و ساز این پروژه بهمن سال آینده به اتمام می‌رسد.

«احمد رضا احسانی» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همدان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه موزه هنرهای معاصر تامین و در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: عملیات ساخت و ساز این پروژه بزرگ بهمن سال آینده به اتمام می‌رسد و سپس وارد مرحله تجهیز این بنا خواهیم شد.   

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: موزه هنرهای معاصر همدان سال ۹۸ و با پیگیری جدی مسئولان بعد از ۶ سال وقفه، دوباره شروع به کار کرد که روند اجرای آن بر اساس برنامه و اعتبارات پرداختی، مطلوب و قابل قبول است.

احسانی خاطرنشان کرد: این موزه در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع و زیربنای ۶ هزار مترمربع در حال احداث است که شامل بخش های مختلفی از جمله امور هنری، واحد اداری، کتابخانه، واحد سمعی و بصری، خدمات نمایشگاهی، گنجینه و آرشیو آثار هنری، دبیرخانه دایمی نمایشگاه و فروشگاه کتاب است.

وی همچنین به وضعیت تالار مرکزی شهر اشاره کرد و افزود: این پروژه نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم در سفر رییس جمهوری به همدان مصوب شود.

 او اظهار داشت: مجتمع فرهنگی هنری شهر شیرین سو با اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار در حال احداث است و برای تخصیص چهار میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات نفت و گاز به این پروژه تلاش می‌کنیم. 

احسانی از کلنگ زنی مجتمع فرهنگی هنری شهر درگزین در روزهای آینده خبر داد و گفت: عملیات ساخت این پروژه با چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار قرار بود در دهه فجر آغاز شود که با مشکلاتی روبرو بود و بی‌تردید تا پایان سال این کار انجام می‌شود. 

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مجتمع فرهنگی هنری شهر فامنین نیز با هشت میلیارد تومان اعتبار در حال احداث است. 

وی همچنین از وضعیت عمرانی پردیس سینما قدس و سینما فرهنگ ابراز رضایت کرد و گفت: این سینماها پیشرفت فیزیکی خوبی دارند و امیدواریم تا پایان سال افتتاح شوند.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید