- فیلم و سینما

سازمان سینمایی اجازه تولید فیلم تازه رخشان بنی‌اعتماد را نداد

وزارت ارشاد سرانجام اجازه تولید «مه گرفتگی» فیلم تازه رخشان بنی‌اعتماد را نداد تا بازگشت او به سینمای اجتماعی با دست رد وزارت ارشاد مواجه شود.

یک سال قبل بود که خبر بازگشت رخشان بنی‌اعتماد به سینما منتشر شد. هشت سال پس از «قصه‌ها» کارگردان تعدادی از مهم‌ترین فیلم‌های اجتماعی سینمای ایران برنامه‌ریزی برای تولید فیلم‌تازه‌اش را آغاز کرده بود. فیلمی که فیلم‌نامه‌اش توسط اسماعیل منصف نوشته شده بود و پیش‌بینی می‌شد نیمه دوم سال ۱۴۰۰ کلید بخورد اما اتفاقات دیگری برای آن رقم خورد.

با آغاز به کار مدیران تازه سازمان سینمایی این فیلم وارد پروسه طولانی برای دریافت پروانه ساخت شد. جلسات متعدد و پیگیری ها اما ثمربخش نبود و وزارت ارشاد سرانجام اجازه تولید فیلم تازه رخشان بنی‌اعتماد را نداد تا بازگشت او به سینمای اجتماعی با دست رد وزارت ارشاد مواجه شود.

محمد خزاعی بعد از گرفتن مسیٔولیت در سازمان سینمایی گفته بود تنها به فیلم‌های مبتذل مجوز نمی‌دهد. هرچند از فیلم‌های مبتذل مجوز نگرفته خبری در دست نیست، اما توقیف «برادران لیلا» و مجوز نگرفتن رخشان بنی‌اعتماد نشان دهنده این است که تا اینجا بیشترین ممنوعیت‌های خزاعی برای سینمای اجتماعی بوده.

دیدگاهتان را بنویسید