- فیلم و سینما

ساعت فعالیت سینماها تغییر کرد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رفع محدودیت‌ فعالیت‌های فرهنگی و هنری و بازگشایی سالن‌های سینما و تئاتر خبر داد.

در پی مصوبه امروز، 17 آبان‌ماه ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر ممنوعیت فعالیت مشاغل 2، 3 و 4 از ساعت 18 به بعد از 20 آبان، همایون امیرزاده در پاسخ به این پرسش که آیا با این مصوبه مکان‌های فرهنگی و هنری برای فعالیت بازگشایی می‌شوند؟ بیان کرد: جزئیات ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های اعلام شده به این معنا است که تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری که در زمره مشاغل گروه‌های سه و چهار قرار می‌گرفتند از این پس با مصوبه جدید امکان فعالیت دارند.

او افزود: در حال حاضر فعالیت‌های فرهنگی و سالن‌های سینما و تئاتر می‌توانند براساس این مصوبه تا ساعت 18 فعالیت کنند چون قرار بر این نیست که مثلا قهوه‌‌خانه‌ها باز باشند اما سینما بسته باشد. ضمن اینکه وزیر بهداشت هم اخیراً اعلام کردند که پروژه‌های تصویری فعالیت خود را انجام دهند.

وی گفت: بنابراین از تاریخ درج شده در مصوبه امروز ستاد ملی کرونا (20 آبان) فعالیت‌های فرهنگی و هنری و سالن‌های سینما و تئاتر پس از یک وقفه طولانی از سر گرفته می‌شود، چرا که شامل رفع محدودیت‌ها شده‌اند.

به نظر می‌رسد که باوجود بازگشایی سینماها فعالیت آنها تا ساعت 18 چندان مورد توجه قرار نخواهد گرفت چراکه عموماً مراکز فرهنگی و هنری از این ساعت به بعد بازار کار دارند. در غیر این صورت سینماها امکان دارد با توجه به هزینه‌هایی که برای مدت زمان فعالیت انجام می‌دهند و عدم کسب سود لازم دچار ضرر شوند و در نتیجه ترجیح بدهند که تعطیل بمانند.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید