- اجتماعی, فیلم و سینما

«شان پن»: داریم خودمان را می کشیم

«شان پن» بازیگر آمریکایی برنده اسکار سیاست های دولت ترامپ در مواجه با ویروس کرونا را دروغ پردازانه توصیف کرد.

این سینماگر ۶۰ ساله آمریکایی و برنده اسکار که با هدایت سازمان غیرانتفاعی با عنوان «CORE» اقدام به انجام تست های ویروس کرونا در لس آنجلس کرده است،  در مصاحبه جدید خود با سی ان ان عنوان کرد که ارزشی برای مشاوره دادن به کاخ سفید برای افزایش ظرفیت انجام تست نمی‌بیند، چراکه «برت ژیرور» مسئول تست کرونا در دولت ترامپ، فردی دروغ‌گو و بی‌کفایت است. 

«شان پن» در این گفتگو که به‌صورت مجازی و با «آنا کابررا» خبرنگار سی ان ان انجام داد گفت که کارکنان سازمان «CORE»، داوطلبان و کارکنان در خط مقدم مبارزه با شیوع ویروس کرونا بسیار الهام‌بخش هستند اما درعین‌حال از عدم رهبری و اطلاع‌رسانی شفاف از سوی مقامات کاخ سفید دراین‌باره انتقاد کرد. 

او از مردم آمریکا خواست با ویروس کرونا همچون سایر بلایای طبیعی مواجه شوند و کسانی  که تست کرونای آن‌ها مثبت می‌شود باید فوراً باکسانی که در آن‌ها در ارتباط بودند اطلاع دهند و یا به‌جایی بروند و خود را قرنطینه کنند. 

در بخش دیگری از این مصاحبه «شان پن» در واکنش به صحبت‌های خبرنگار سی ان ان درباره این‌که میلیاردها دلاری که در ماه آوریل توسط کنگره برای تست اختصاص داده شد، هنوز هزینه نشده گفت: ما داریم خودمان را می‌کشیم. 

«شان پن» بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی تاکنون دو بار با فیلم‌های «رودخانه مرموز» (۲۰۰۳) و «میلک» (۲۰۰۸) موفق به کسب جایزه اسکار بازیگری شده است. 

 

فاران مرتضایی وحید

 

دیدگاهتان را بنویسید