- فیلم و سینما

شوک دوم در بالیوود، درگذشت “ریشی کاپور”

«ریشی کاپور» از معروف‌ترین هنرپیشه‌های سینمای هند در سن ۶۷ ساالگی و بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.ه گزارش ورایتی، «ریشی کاپور» بیشتر برای بازی در فیلم‌های عاشقانه سینمای هند معروف بود و در طول دوران فعالیت خود در بیش از ۱۰۰ فیلم بلند سیمایی نقش‌آفرینی کرده بود. 

او از دو سال پیش با بیماری سرطان مبارزه می‌کرد و برای مدتی نیز برای درمان به نیویورک رفت و دوباره به بمبئی بازگشت.

«ریشی کاپور» در شهر بمبئی و در خانواده بزرگ و سرشناس سینمایی کاپور به عنوان اولین خانواده بالیوود به دنیا آمد. پدر او «راج کاپور» بازیگر و کارگردان افسانه‌ای سینمای هند و پدربزرگش «پریتویراج» بازیگر و کارگردان بزرگ تئاتر بود. برادران و عموهای «ریشی کاپور» نیز بازیگر بودند و «رانبیر» پسر او نیز هم اکنون یکی از ستاره‌های اصلی بالیوود است. 

«ریشی کاپور» اولین بار به عنوان یک کودک در فیلم پدرش (راج کاپور) به نام «ماره نام جوکر» (۱۹۷۰) بازی کرد و در سال ۱۹۷۷ برای اولین بار با بازی در فیلم «بابی» به کارگردانی پدرش در نقش اصلی بازی کرد و خیلی زود به یکی از ستاره‌های سینمای هند بدل شد. 

او که بیشتر برای بازی در فیلم‌های عاشقانه شناخته شده در طول دوران فعالیت سینمایی خود در بیش از ۱۰۰ فیلم سینمایی بازی کرد. 

پس از چند دهه بازی در نقش‌های اصلی، «ریشی کاپور» پس از سال ۲۰۰۰ به بازی در نقش‌های مکمل روی آورد و تا پایان سال‌های زندگی خود همچنان فعال بود و حتی در فیلم جدید «Not Out ۱۰۲» پس از سه دهه در کنار «آمیتا باچان» بازی کرد. 

آخرین حضور او مقابل دوربین در سال ۲۰۱۹ و با فیلم «بدن» رقم خورد. 

«امیر خان» بازیگر معروف هندی در واکنش به درگذشت «ریشی کاپور» در صفحه توئیتر خود نوشت: “ما یکی از بزرگان، یک بازیگر فوق‌العاده و ۱۰۰ درصد فرزند واقعی سینما را از دست دادیم. از تو برای تمامی لذت‌هایی که به زندگی‌مان آوردی تشکر می‌کنیم. برای بازیگر بودن و انسان بودن از تو سپاسگزاریم. دلمان خیلی برایت تنگ می‌شود. 

«آکشای کاپور» دیگر بازیگر بالیوود نیز گفت: “گویی در یک کابوس به سر می‌بریم. او یک افسانه و دوست خوب بود. 

خبر درگذشت «ریشی کاپور» در حالی امروز منتشر شد که روز گذشته نیز «عرفان خان» دیگر بازیگر نامدار بالیوودی در سن ۵۳ سالگی درگذشت.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید