- تکنولوژی

عطری که بوی فضا می دهد!

بسیاری از مردم فضانورد نیستند و نمی‌توانند به خارج از کره زمین سفر کنند، اما می‌خواهند اطلاعات بیشتری از فضا داشته باشند. بوی فضا یکی از سوالات علاقه‌مندان به فضانوردی است که ناسا با طراحی یک عطر به این کنجکاوی پاسخ می‌دهد، البته یک کمپین می‌خواهد آن را تولید کنید.

بیش از 7500 نفر با پرداخت مبلغ بیش از 321 هزار دلار در کمپین Kickstarter برای تولید انبوه عطر “Eau de Space” که بوی فضا را می‌دهد، مشارکت کرده‌اند. سازمان‌دهندگان این کمپین گفته‌اند ناسا چندین دهه پیش این عطر را برای تمرین فضانوردان طراحی کرده است.

ناسا چندین دهه پیش این عطر را برای تمرین فضانوردان طراحی کرده است

در صفحه مربوط به این عطر، اعلام شده که ناسا برای جلوگیری از هرگونه شگفتی فضانوردان در هنگام سفر به خارج از زمین، بوی فضا را توسط این عطر شبیه‌سازی کرده است.

عطر ناسا که بوی فضا را می‌دهد

این کمپین ادعا کرده که ناسا عطر شبیه‌سازی شده را برای چندین سال مخفی نگه داشته است. در این صفحه نوشته شده: «ما برای تولید انبوه این عطر به کمک شما نیاز داریم تا همه بتوانند بوی فضا را تجربه کنند.»

در طی سال‌ها بوی فضا با موارد زیادی مانند فلز داغ مقایسه شده است. تیم این کمپین از متخصصان دنیای مد، فناوری، طراحی و لجستیک تشکیل شده و ادعا کرده که با بهترین عطرسازها در جهان همکاری دارد.

این کمپین همچنین عنوان کرده که آماده تولید عطر Eau de Space است، اما باید به حداقل مقدار سفارش دست پیدا کند. هدف اولیه این کمپین جمع آوری 1969 دلار سرمایه بود که در کمتر از 24 ساعت بدست آورد.

اکنون با پرداخت حداقل 29 دلار می‌توانید یک شیشه از این عطر را بخرید و دو ماه دیگر تحویلش بگیرد. با خرید خود، یک شیشه از این عطر نیز به برنامه K-12 STEM ارسال می‌شود.

مدیر محصول Eau de Space در گفتگو با CNN اعلام کرده که امیدوار است این عطر بوی فضا باعث شروع بحث درباره STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات) میان والدین، معلمان و دانشمندان شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید