- فرهنگی

قصه، سازنده زیربنای فرهنگ جامعه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اهمیت قصه به عنوان زیربنا در فعالیتهای فرهنگی هنری گفت: نفت زیربنای همه تولیدات صنعتی و اقتصادی جامعه و قصه هم زیربنای تولیدات فرهنگی و هنری است.

  فرشید فلاح در آیین افتتاحیه مرحله‌ استانی بیست‌ و چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان تاکید کرد: قصه در فعالیت‌های فرهنگی و هنری همان نقشی را دارد که نفت در اقتصاد جامعه به عهده دارد.

وی افزود: قصه تأثیر و نقش بسزایی در شکل‌گیری شخصیت کودکان دارد و در گذشته این وظیفه را پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به دوش می‌کشیدند و با توجه به تغییر سبک زندگی و گوچک‌شدن شکل خانواده‌ها بر دوش والدین است تا شخصیت سازنده‌ای در کودک شکل بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، همذات‌پنداری، تحلیل‌گرایی و افزایش خلاقیت در کودکان را از مزایای قصه گویی دانست و از مخاطبان کودک خواست تا می‌توانند قصه بخوانند و تئاتر و نمایش تمرین کنند.

آیین افتتاحیه مرحله‌ی استانی بیست‌ و چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی، با حضور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استاندای سمنان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از مسوولان فرهنگی و آموزشی، مربیان، قصه‌گویان صحنه‌ای و دانش‌آموزان مدارس در تالار همایش شهید حاج‌قاسم سلیمانی کانون پرورش فکری سمنان برگزار شد.

میراث

دیدگاهتان را بنویسید