- فرهنگی

قصه ما مثل شد، به چین رسید

مجموعه قصه ما مثل شد، از آثار محمد میرکیانی ، پس از انتشار ۱۰ جلدی آن در ترکیه، مجموعه پنج جلدی آن در یک مجلد فاخر و با تصویرسازی زیبا در چین منتشر شد.

مجموعه قصه ما مثل شد، از آثار محمد میرکیانی ، پس از انتشار ۱۰ جلدی آن در ترکیه، مجموعه پنج جلدی آن در یک مجلد فاخر و با تصویرسازی زیبا در چین منتشر شد. دو مترجم کتاب، خانم ها شیویان و گوان یوان، ترجمه ی این کتاب را به زبان چینی برعهده داشتند.

ناشر کتاب، از ناشران به نام چین ،هواوین است که قصه ما مثل شد را در ۳۸۹ صفحه و به بهای ۶۸ یوآن چین ودر شمارگان ۵۰۰۰ نسخه منتشر کرده است.

قصه ما مثل شد، با استفاده از منابع گرانسنگ ادب فارسی چون گلستان سعدی، مثنوی معنوی، کلیله و دمنه، مثنوی طاقدیس، مرزبان نامه، جامع التمثیل، انوارسهیلی، جوامع الحکایات، اسرار نامه و الهی نامه عطار نیشابوری و آثاری پیرامون ادبیات عامیانه و پژوهش‌های سال‌های متمادی نویسنده به رشته تحریر درآمده است.

قصه ما مثل شد در سال ۱۳۸۶ به عنوان کتاب سال برای گروه سنی نوجوان برگزیده شد.

تولید ۱۰۶ قسمت پویانمایی به کارگردانی استادان امیرمحمد دهستانی و علیرضا کاویان راد، این اثر را به یکی از محبوب‌ترین آثار پویانمایی تبدیل کرد که تاکنون از شبکه‌های یک، دو، پنج، پویا، قرآن، آموزش، نسیم و جام جم پخش شده و مورد توجه ویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

قصه ما مثل شد، به دلیل زبان ساده و روان آن و ساختار داستانی جذاب و روایی مورد استفاده بسیاری از آموزگاران و مربیان در کلاس‌های قصه‌گویی و قصه‌خوانی نیز قرار گرفت.

این اثر پرفروش‌ترین کتاب انتشارات به‌نشر برای نوجوانان در پانزده سال اخیر بوده است.

به نشر وابسته به آستان قدس رضوی، قصه ما مثل شد را در دو قطع وزیری کوتاه و جیبی با تصویرگری استاد محمدحسین صلواتیان منتشر کرده است.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید