- سلامت

قیمت واکسن کرونا اعلام شد !

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی گفت: به زودی 6 میلیون دوز واکسن کرونا توسط بخش خصوصی وارد کشور می شود.

 ناصر ریاحی رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی در حاشیه جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی در خصوص واردات  واکسن کرونا توسط بخش خصوصی اظهار کرد:با دریافت مجوز رسمی از وزارت بهداشت، 3 شرکت خصوصی تاکنون برای واردات واکسن کرونا مجوز گرفته اند.

 

او افزود:حجم خرید توسط این 3 شرکت، 6 میلیون دوز است که از شرکت های آسترازنکا سوئد و اسپوتنیک روسیه صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی بیان کرد:بودجه مورد نظر تهیه شده، هزینه حمل نیز پرداخت شده و هم اکنون منتظر باز شدن درگاه های پرداختی هستیم، تا در چند روز آینده وارد کشور شوند.

ریاحی ادامه داد:بخش خصوصی این واکسن ها را در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار می دهد و این ستاد واکسن ها را بین گروه هایی که در اولویت نیستند اما گروه های حساسی هستند مانند فعالان در کارگاه های تولیدی توزیع خواهد کرد.

او تصریح کرد:شرط بخش خصوصی برای توزیع واکسن بین کارگاه های تولیدی این است که کارفرما هزینه تزریق واکسن تک تک کارگران را تقبل کنند و در این خصوص از کارگران ریالی دریافت نشود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی ابراز کرد:هزینه هر کدام از این واکسن ها که به کمک بخش خصوصی وارد می شود، بین 200 تا 250 هزار تومان است.

ریاحی در پایان گفت:شرکت های دیگری نیز متقاضی واردات واکسن هستند که هم اکنون در انتظار دریافت مجوز از سوی وزارت بهداشت هستند.

 

 

منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید