- دکوراسیون داخلی, سلامت

محبوب ترین گل های آپارتمانی و نحوه دکوراسیون خانه با آن‌ها

این روزها گل و گیاه حضوری جدی‌تری در خانه‌های ما دارد و همین که شما به دنبال گل های آپارتمانی زیبا هستید، این ادعا را اثبات می‌کند. اگر به خانه‌های قدیمی مادربزرگ و پدربزرگ‌ها نگاهی بیندازید، خواهید دید که گل و گیاه همیشه با دکوراسیون ایرانی  عجین بوده است.

امروزه دیگر از آن حیاط و حوض‌ و شور و حال خبری نیست و فقط در گوشه‌ای از ذهن‌مان خاطراتی از آن روزها باقی مانده است. در واقع این روزها تغییر و تحولات شهری بیشتر خانواده‌ها را مجبور به زندگی در آپارتمان‌ها کرده است و همین ممکن است باعث ایجاد محدودیت‌هایی برای نگهداری گل و گیاه در محیط زندگی‌‌مان شود.

گل های آپارتمانی زیبا
گل های آپارتمانی زیبا

اما با همه‌ی این‌ها، هنوز هم می‌توانیم با کمک گل های آپارتمانی زیبا تغییری در دکوراسیون خانه‌هایمان دهیم و سرزندگی و نشاط را به فضای زندگی‌مان اضافه کنیم.

تزیین خانه با گل های طبیعی  از جمله ساده‌ترین ترفندها برای آوردن حس و حال بهاری به خانه‌هایمان است. ما در این مطلب محبوب ترین گل های آپارتمانی را همراه با نحوه‌ی نگهداری آن‌ها و نحوه دکوراسیون خانه با آن‌ها به شما معرفی می‌کنیم.

انواع گل های آپارتمانی زیبا با عکس

پتوس

اولین گل آپارتمانی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، با نام پتوس شناخته می‌شود. پتوس از جمله پرفروش ترین گلهای اپارتمانی است که با برگ‌های قلبی شکل خود قابل تشخیص است. البته گونه‌های متنوعی از پتوس وجود دارد ولی بیشتر آن‌ها حالت بالارونده دارند و حتی می‌توانند سقف خانه‌تان را تزئین کنند.

این گیاه نیاز به نور مستقیم خورشید ندارد و برای فضاهای کم نور بسیار مناسب است. رشد گیاه پتوس فوق‌العاده است به شرط آنکه در جای خنکی آن را نگهداری کنید.

گل های آپارتمانی زیبا
پتوس از جمله گل های آپارتمانی زیبا و یکی از پرفروش ترین گلهای اپارتمانی است.

دکوراسیون خانه با گیاه پتوس

حالت بالارونده گل پتوس ایده‌های مختلفی را برای تزیین خانه با آن به ما می‌دهد. مثلا شما می‌توانید این گیاه را از سقف آویزان کنید تا برگ‌های سبز قلبی شکل آن حس و حال دوست‌‌داشتنی به فضای زندگی شما دهند.

گل های آپارتمانی زیبا
گلدان‌‎های آویز روشی ساده برای تزیین هر فضایی است.

مخصوصا در فضاهای کاری، اضافه کردن گلدان‌های آویز می‌تواند شور و زندگی را به زندگی روتین اضافه کند. شما می‌توانید از این گیاه در آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب یا حتی راهرو به روش‌های مختلف استفاده کنید.

دکوراسیون با گل های آپارتمانی زیبا زیاد سخت نیست.گل های آپارتمانی زیبا

یک ایده‌ی جالب و دوست‌داشتنی تزئین دیوار پشت مبل با گیاه پتوس است. نگاهی به دکوراسیون‌های زیر بیندازید و از آن‌ها لذت ببرید.

گل های آپارتمانی زیبا
گل های آپارتمانی زیبا
گل های آپارتمانی زیبا

دراسنا کامپکت

دراسنا کامپکت یکی دیگر از بهترین گلهای آپارتمانی است که به لطف ظاهر شیک و زیبایش برای تمامی آپارتمان‌های مدرن با هر سبک دکوراسیونی مناسب می‌باشد. دراسنا کامپکت از جمله گیاهان آپارتمانی مقاوم به شمار می‌آید و به نور کمی نیاز دارد و اگر فضای آپارتمان‌تان شما نور زیادی ندارد، بعد از پتوس این دومین گلی است که بهتون پیشنهاد می‌کنیم.

قدوقواره‌ی این گل آپارتمانی زیبا کوچک است و بسیار کند رشد می‌کند و همین‌ می‌تواند نگهداری آن را بسیار آسان نماید. دراسنا کامپکت نسبت به نور مستقیم خورشید و رطوبت حساس است و نباید بگذارید آب مستقیما روی برگ‌های آن بنشیند.

گل های آپارتمانی زیبا
دراسنا کامپکت جزو گیاهان آپارتمانی مقاوم به شمار می‌آید.

دکوراسیون خانه با گیاه دراسنا کامپکت

شما می‌توانید گوشه‌های خالی خانه‌تان را با این گیاه دوست‌داشتنی تزئین کنید و جان دوباره‌ای به این فضاهای بی روح خانه‌تان دهید. ورودی و راهروهای خانه نیز ایده‌ی خوبی برای قرارگیری گیاه دراسنا کامپکت در خانه است.

پرفروش ترین گلهای اپارتمانی
با کمک این گیاه آپارتمانی می‎توانید گوشه‌های اتاق را به فضاهای جذاب تبدیل کنید.
پرفروش ترین گلهای اپارتمانی
پرفروش ترین گلهای اپارتمانی

با توجه به اینکه این گیاه به نور کمی احتیاج دارد و بسیار کم رشد می‌کند، می‌تواند انتخاب خوبی برای کنار مبل باشد. ترکیب یک میز کنار مبلی جذاب با این گیاه دوست‌داشتنی می‌تواند چیدمان شما را تکمیل نماید.

پرفروش ترین گلهای اپارتمانی
پرفروش ترین گلهای اپارتمانی

گل شب بو

سومین پیشنهاد ما به شما گل شب بو است که عطر فوق‌العاده‌اش، آن را در لیست محبوب ترین گل های آپارتمانی قرار داده است. گل این گیاه به صورت خوشه‌ای رشد می‌کند و شما می‌توانید آن را در رنگ‌های صورتی، بنفش، ارغوانی، سفید، زرد، یاسی، قرمز و گلبهی پیدا کنید.

 البته در ایران بیشتر رنگ سفید آن کاشته می‌شود و گفته می‌شود که نگهداری این گل دوست‌داشتنی بسیار آسان است.

گل های آپارتمانی زیبا
گل شب بو یکی از گل های آپارتمانی زیبا با نگهداری آسان می‌باشد.

شما می‌توانید از گل شب بو برای تزیین میز پذیرایی اتاق نشیمن یا بخش‌های مختلف خانه استفاده کنید.

 

البته اگر شما از حیوانات خانگی مثل سگ و گربه در خانه‌تان نگهداری می‌کنید، باید بدانید که برخی از گیاهان خانگی سمی هستند و ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیکی، مسمومیت و حتی مرگ گربه‌ها شوند. گفته می‌شود که گیاهانی مثل سوسن، سوسن مصری، رز کریسمس، پاپیتال، گل داوودی، آلوئه‌ورا، فیل‌گوش، گل شیپوری، برگ انجیری، نرگس زرد، آزالیا، سیکاس و نسترن برای حیوانات خانگی مضر هستند.

اگر خودتان یا دوستان‌تان از حیوانات خانگی نگهداری می‎کنید، حتما این موضوع را به آن‌ها اطلاع دهید. چرا که بیشتر مردم گیاهان خانگی را بی‌خطر می‌دانند!

 

بگونیا خالدار

این گیاه مقاوم گونه‌ای زیبا از خانواده‌ی بگونیا است که جزو پرفروش ترین گلهای اپارتمانی نیز به شمار می‌آید. بگونیا خالدار دارای برگ‌های طویل و بیضی شکل بوده و رشد آن به طور مسقیم به سمت بالا می‌باشد.

برای رشد و نگهداری این گیاه نیاز به نور غیر مستقیم و متوسط است و اگر نور کافی نداشته باشد، گل نخواهد داد. همینطور در طول رشدش نیاز به آب فراوانی دارد و هر زمان که سطح خاک آن خشک شود، زمان آبیاری‌اش می‌باشد.

گل های آپارتمانی زیبا
اگر به دنبال ده گل برتر آپرتمانی هستید، مطمئنا بگونیا خالدار یکی از این ده گل است.

دکوراسیون با بگونیا

تزیین خانه با گل و گیاه می‌تواند به فضای شما حس و حال جدیدی دهد و صدالبته یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای تغییر دکوراسیون خانه است. شما می‌توانید از بگونیا در بخش‌های مختلف از خانه استفاده کنید. مثلا تعداد مختلفی از گیاهان مختلف را در گوشه‌ای از اتاق‌تان بچینید و فضای دلپذیری ایجاد کنید.

زیباترین گیاهان آپارتمانی

میز کنار مبل نیز می‌تواند نقطه‌ی مناسبی برای قرارگیری گل بگونیا باشد، به شرط آن‌که نور غیر مستقیم و متوسطی به این ناحیه بتابد. گل بگونیا را با وسایل تزئینی مختلف روی میز بچینید و شکل جدیدی به خانه‌تان دهید.

زیباترین گیاهان آپارتمانی

یک مبل تک نفره با یک میز و چند گلدان می‌تواند گوشه‌ی دنجی را در دکوراسیون شما ایجاد کند.

گل های آپارتمانی زیبا

 

کالادیوم یا فیل گوش

کالادیوم که با نام فیل گوش نیز مشهور است، یکی دیگر از بهترین گلهای آپارتمانی است که ترکیب رنگی فوق‌العاده زیبایی دارد. نگاهی به عکس آن بیندازید تا از این زیبایی حیرت‌زده شوید.

معمولا این گل آپارتمانی نیازمند نور کاملی است و اگر خانه‌تان پنجره‌ای ندارد که بتواند نور موردنیاز آن را تامین کند، بهتر است از انتخاب این گل منصرف شوید. کالادیوم نیاز به آبیاری روزانه دارد و در فصل‌های بهار و تابستان شروع به رشد می‌کند.

گل های آپارتمانی زیبا
کالادیوم یا فیل گوش یکی پرفروش ترین گلهای اپارتمانی در تمام فصول است.

دکوراسیون با کالادیوم

همانطور که در بالا اشاره کردیم گل کالادیوم نیازمند نور کاملی است، پس شما باید این گل را در نزدیکی پنجره نگهداری کنید. مخصوصا فضاهای پرت و بدون استفاده گوشه‌های اتاق که دارای پنجره هستند، می‌تواند بهترین مکان برای قرار دادن گل کالادیوم باشد.

گل های آپارتمانی زیبا
گل های آپارتمانی زیبا

همینطور شما می‌توانید از انواع نردبان‌های دکوری در اتاق نشیمن، پذیرایی یا تراس منزل‌تان استفاده کنید و گلدان‌های سبز خود را روی آن‌ها بچینید.

سینره

گل سینره از جمله گل‌های خوشرنگ و دوست‌داشتنی بهاری است و شما می‌توانید آن را در فصل بهار در گل فروشی‌ها پیدا کنید.

این گل عمر زیادی ندارد و عموما به عنوان یک گیاه دو ساله پرورش داده می‌شود. اما خوب، زیبایی و رنگ‌های جالب آن می‌تواند شما را برای خرید و نگهداری آن متقاعد نماید.

سینره یکی دیگر از گل های آپارتمانی زیبا برای دکوراسیون خانه‌ها است.

گل های آپارتمانی زیبا

گل شیپوری

مطمئنا شکل خاص و زیبای گل شیپوری در همان نگاه اول شما را مسحور خواهد کرد. این گل در هر دو محیط باز و بسته آپارتمانی قابل نگهداری است و می‌تواند زیبایی دکوراسیون خانه‌تان را چندین برابر کند.

متدوال‌ترین گونه شیپوری که در ایران طرفدار دارد، رنگ سفید آن است که احتمالا شما نیز زیاد از این گل در خانه‌‌ی دوستان و آشنایان‎تان دیده‌اید.

گل های آپارتمانی زیبا
گل شیپوری انتخاب خوبی برای تمامی دکوراسیون‌ها می‌باشد.

فقط لازم است بگویم که گل شیپوری نیاز به رطوبت و هوای شرجی دارد و احتمالا در فضای بسته آپارتمان شما گل نخواهد داد. ولی به هر حال برگ‌های زیبای آن ظاهر جالب و دوست‌داشتنی آن را حفظ کرده و شما می‌توانید از آن فقط به عنوان گیاه برگدار استفاده کنید.

 

 

زبرینا

زبرینا که با نام برگ بیدی نیز شناخته می‌شود، گلی علفی و خزنده است که اکثرا به عنوان گیاه آپارتمانی پرورش داده می‌شود.

در مورد نگهداری این گیاه نیز بهتر است بدانید که زبرینا روزانه نیاز به یک ساعت نور مستقیم خورشید دارد و بهتر است هفته‌ای دوبار آن را آبیاری کنید.

گلهای مناسب آپارتمان
زبرینا یکی از بهترین گلهای آپارتمانی است که می‌تواند به شکل‌های مختلف در تزئین خانه‌تان بکار رود.
گل های آپارتمانی زیبا
برای تزیین خانه با گل می‌توانید از انواع گل های آپارتمانی زیبا کمک بگیرید.

دکوراسیون با گل زبرینا

یک ایده‌ی عالی برای تزیین خانه با گل زبرینا می‌تواند استفاده از آن‌ها به عنوان گلدان‌های آویز باشد. این ایده فضای زیادی از خانه‌ی شما را اشغال نمی‌کند و می‌توانید از آن در هر قسمتی از خانه که مایل باشید، استفاده کنید.

این ایده فضای کمی از محیط زندگی شما را اشغال می‌کند و می‌تواند بهترین تزیین برای دکوراسیون اتاق‌های نشیمن و پذیرایی کوچک باشد.

گل های آپارتمانی زیبا

مخصوصا در مورد ورودی خانه که اولین احساس و تصور مهمانان‌تان نسبت به شما و دکوراسیون‌تان شکل می‌گیرد، استفاده از این گیاه دوست‌داشتنی به شکل گلدان آویز می‌تواند ورودی شما را بسیار جذاب و منحصربفرد نماید.

گلهای مناسب آپارتمان

یک ایده‌ی دیگر برای تزیین خانه با گل زبرینا این است که آن را در ارتفاع نگهداری کنید. بالای کتابخانه، میز کنسول، میز کنار مبلی یا حتی قفسه‌های دیواری آشپزخانه نیز می‌توانند برای اجرای این ایده مناسب باشند.

گلهای مناسب آپارتمان
گلهای مناسب آپارتمان

کاج مطبق

کاج مطبق همانطور که از نامش مشخص است، نوعی کاج با برگ‌های سوزنی است که بخاطر رشد آهسته‌اش به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم مطرح است. کاج مطبق گیاه مناسبی برای دفتر کار نیز می باشد. 

از شرایط نگهداری این گیاه می‌توان به نور متوسط تا زیاد و رطوبت بالا اشاره کرد. سعی کنید این گیاه را نزدیک به پنجره نگهدارید و در فصل تابستان هفته‌ای دوبار و در زمستان هفته‌ای یکبار آن را آبیاری نمایید.

گل های آپارتمانی زیبا
کاخ مطبق از جمله گیاهان آپارتمانی مقاوم است که نگهداری از آن سخت نمی‌باشد.

دکوراسیون با کاج مطبق

شما می‌توانید کاج مطبق را گوشه دیوار یا فضای خالی پذیرایی یا نشیمن بر روی زمین قرار دهید و پازل چیدمان اتاق‌تان را تکمیل نمایید. حتی می‌توانید با تابلوهایی در دیوار خالی بالای این گلدان آن را به نقطه کانونی اتاق نشیمن خود تبدیل کنید.

اسامی گیاهان آپارتمانی

همینطور شما می‌توانید از این گیاه در کنار مبل راحتی استفاده کنید و بافت و لطافت خاصی به چیدمان‌تان اضافه نمایید.

اسامی گیاهان آپارتمانی
اسامی گیاهان آپارتمانی

 

کریپتانتوس

اگر به دنبال گل آپارتمانی با نگهداری آسان هستید، کریپتانتوس گزینه‌ی بسیار خوبی برای شما است. مقاومت بالای این گیاه در برابر شرایط سخت آب و هوایی و زیبایی، دو ویژگی اصلی آن است.

میزان نور در کیفیت رنگی این گیاه دوست‌داشتنی تاثیر بسزایی دارد و شما باید در مورد دریافت نور کافی آن مطمئن شوید.

گل های آپارتمانی زیبا
کریپتانتوس گیاهی با نگهداری آسان است که گیاه مناسب دفتر کار نیز به شمار می‌آید. 

منبع:chibechin

دیدگاهتان را بنویسید