- فرهنگی

مدیر جدید مجموعه تئاتر شهر معرفی شد

سیدمحمدجواد طاهری در حکمی از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیرمجموعه تئاتر شهر منصوب شد.

به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی سیدمحمدجواد طاهری را به عنوان مدیر جدید مجموعه تئاتر شهر منصوب کرد.

در متن حکم کاظم نظری خطاب به سیدمحمدجواد طاهری چنین آمده است:

«مجموعه ماندگار تئاتر شهر به عنوان یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های نمایشی کشور جایگاه ویژه‌ای در تولید و اجرای آثار نمایشی داشته و یادگارهای مانایی از هنرمندی بزرگان تئاتر این سرزمین را در خاطره کهن خود ثبت کرده است.

این مجموعه هنری به واسطه حضور و فعالیت هنرمندان و گروه‌های نمایشی و مراجعه مخاطبان و بهره‌مندی از آثار هنری، اعتباری دو چندان گرفته است و بی‌شک مدیریت این مکان هنری مستلزم همت، تدبیر، شکیبایی و علاقه هنرمندانه است. از این رو ضرورت دارد با برنامه‌ریزی، تعیین و تبیین ضوابط کارشناسانه با معیار شورای هنری و تعامل مبتنی بر احترام، بهترین و صحیح‌ترین تصمیم‌ها اتخاذ و به انجام رسانده شود.

ارتقای ساختار اداری، شفاف‌سازی در ضوابط و مقررات، ارتباط و پاسخگویی به موقع مراجعان در کنار مدیریت هوشمندانه، ایجاد یک مرکز تئاتر حرفه‌ای کشور و ترسیم چشم‌انداز دقیق از اجراهای نمایشی و تشخص‌بخشی به تالارهای مجموعه می‌تواند زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری از توان و امکانات موجود و نیز ارتقای میزان رضایت‌مندی هنرمندان و مخاطبان شود. ضمن این که تعامل سازنده با مخاطبان آثار هنری و گسترش دایره تماشاگران تئاتر با هدف نهایی ارتقای فرهنگی جامعه و رونق‌بخشی به هنر نمایش نیز می‌تواند از اولویت‌های مدیریت این مجموعه باشد.

به موجب این حکم و نظر به تجربه، تخصص و سوابق اجرایی و مدیریتی جنابعالی، به عنوان «مدیر مجموعه تئاتر شهر» منصوب می‌شوید.

امید که در سایه مهر پروردگار مهربان و بهره‌مندی از رهنمودهای هنرمندان، صاحب‌نظران نمایش کشور و مشارکت و همکاری کارکنان پرتلاش مجموعه تئاتر شهر در این مسئولیت خطیر پیروز و سربلند باشید.»

سیدمحمدجواد طاهری متولد سال ۱۳۴۹ شهر قم، دارای مدرک کارشناسی‌ارشد کارگردانی و بازیگری است. او طی سال‌های گذشته به عنوان مدرس، کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، مدیریت خانه نمایش قم و مدیریت موسسه فرهنگی هنری «شب‌نمای آرین» به فعالیت مشغول بوده و در این چارچوب کارگردانی نمایش‌های «افرا»، «مردی در بند»، «مرگ در ساعت مرغابی»، «شیرین به روایت امروز»، «پروانه در آتش»، «خواهر عشق»، «جنگ کور»، «حنانه»، «پرومته شیطان مقدس»، «روایت حکایت قتل مشکوک هرکی‌باش‌خان»، «خاله ادیسه»، «یه دم و دو گوش»، «گوهر»، «بهشت روی اقیانوس»، «سلطان و سیاه»، «هنگامه‌ای که آسمان شکافت»، «داروگیر پهلوان» و تعدادی دیگر از آثار نمایشی را به عهده داشته است.

بازی در نمایش‌های «شیرین به روایت امروز»، «خورشید کاروان»، «خواهر عشق»، «عشق روز خرپشته»، «در قاب ماه»، «تپه افلاک»، «شبیه پدر»، «قصیده بلند باران»، «از خاک تا افلاک»، «مسافران کوفه»، «هنگامه‌ای که آسمان شکافت» و چند اثر نمایشی دیگر از جمله سوابق طاهری در عرصه بازیگری تئاتر است.

او در فیلم‌های سینمایی «ملک سلیمان»، «ماهی»، «دریا پرنده»، «راه بهشت»، «سایه بر خورشید»، «زیباتر از زندگی»، «نزدیک‌تر از آشنا» و چند اثر سینمایی دیگر نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است. ضمن این که بازی در سریال‌های «یوسف پیامبر»، «هوش سیاه»، «نوشدارو»، «برادر»، «گاندو»، «محرمانه تهران»، «نیکان» و چند مجموعه تلویزیونی پیشینه بازیگری طاهری در حوزه سریال‌های تلویزیونی را تشکیل می‌دهند.

مراسم تکریم و معارفه مدیریت مجموعه تئاتر شهر ساعت ۱۸ روز یکشنبه اول خرداد در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

تا پیش از انتصاب سیدمحمد جوادطاهری به عنوان مدیر جدید تئاتر شهر، ابراهیم گله‌دارزاده از تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ تاکنون ریاست این مجموعه را به عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید