- اجتماعی, فرهنگی

مشارکت ۲۸ پایگاه تاریخی در هفته گردشگری

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از مشارکت ۲۸ پایگاه میراث تاریخی در برگزاری برنامه‌های هفته گردشگری خبر داد.

به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی گفت: گرامیداشت روز جهانی به مدت یک هفته با شعار «رویش اندیشه‌های نو در گردشگری ایران» با تمرکز بر گردشگری موضوعی از جمله گردشگری دسترس‌پذیر، ادبی، کشاورزی، خوراک و غیره در استان‌های کشور مورد توجه قرار خواهد گرفت. از این رو اداره کل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی نیز با معرفی ۲۸ پایگاه تاریخی کشور در چهار محور مجزا اعلام آمادگی و همکاری داشته است.

او افزود: آمادگی کامل و انجام تمهیدات لازم برای ارائه ارتقای کیفی و کمی خدمات شامل معرفی آثار تاریخی فرهنگی و مسیر بازدید گردشگران، امکان بازدید گردشگران از فعالیت و اقدامات اجرایی در پایگاه‌ها همچون کارگاه‌های مرمت و … با رعایت کلیه نکات ایمنی کارگاهی و حفاظتی، ضوابط و مقررات مربوطه در این خصوص و نیز ارائه تخفیف شایسته در تهیه بلیت اماکن تاریخی و فرهنگی و موزه‌های پایگاه‌های میراث ملی و جهانی و نیز برگزاری رویدادها، نشست‌های تخصصی، برپایی نمایشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این خصوص، محورهای در نظر گرفته شده برای مشارکت پایگاه‌های ملی و جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شمار می‌آیند.

شهر تاریخی و باغ دولت‌آباد یزد، میدان امام اصفهان، گنبد سلطانیه زنجان، باغ اکبریه بیرجند، قلعه فلک‌الافلاک لرستان، موزه میراث‌روستایی گیلان، بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، تاق بستان کرمانشاه، گنبد قابوس گلستان و نیز کاخ موزه‌های گلستان، نیاوران و سعدآباد تعدادی از ۲۸ پایگاه میراث ملی و جهانی هستند که در برگزاری مراسم‌های گرامیداشت روز جهانی و هفته گردشگری مشارکت خواهند داشت.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید