- خارجی, طبیعت و گردشگری

موزه اقیانوس جهان

 

موزه اقیانوس جهان در شهر کالینینگراد و در مجاورت دریای بالتیک ساخته شده است. این موزه از یک آکواریوم، یک زیردریایی بزرگ و چندین کشتی قدیمی ساخته شده است. 

 

موزه اقیانوس جهان کجاست؟

کالینینگراد شهری در 300 کیلومتری کشور روسیه در همسایگی دریای بالتیک است و یکی از شهرهای خوب روسیه برای سفر در فصول مختلف سال، به خصوص فصل تابستان است. شهر کالنینگراد به دلیل موقعیت جغرافیایی بیشتر شبیه به شهرهای کشورهای اروپایی است. 

 

شهر کالنینگراد دقیقا در قلب اروپا و با دو کشور لیتوانی و لهستان همسایه است و به همین خاطر به شهر آلمانی روسیه معروف است.

 

در طراحی ساختمان‌ها و بناهای تاریخی این شهر، به وضوح می‌توان نشانه‌های معماری‌های کشور آلمان را مشاهده کرد. جاذبه‌های گردشگری کالینینگراد گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند.

 

جالب است بدانید که کالینینگراد تا قرن چهاردهم میلادی تحت نظر کشور آلمان بوده است و پس از آن حکمرانی این شهر هیجان انگیز به کشور روسیه یا شوری سابق واگذار شده است.

 

کالینینگراد، بندری که هیچوقت یخ نمیزند و از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 است؛ این شهر قلعه‌ها و جاذبه‌های بی‌نظیری دارد و به شهر کهربا شهرت دارد و سفر به آن تجربه بی‌نظیری در سفر به روسیه است.

 

یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری کالینینگراد موزه اقیانوس جهان است که در کنار دریای  بالتیک برای ثبت اکتشافات دریایی بنا شده است. 

 

اگر به  دنیای زیر آب و رازهای شگفت انگیز آن علاقه‌مند هستید حتماً از این موزه منحصر به فرد بازدید کنید. در این موزه می‌توانید کشتی‌های متفاوت با اهداف و کاربری های متفاوت را از نزدیک مشاهده کنید و خودتان را در نقش یک ملوان روسی تصور نمایید.

 

در موزه اقیانوس جهان چه میگذرد؟

 

موزه اقیانوس جهان در کالینینگراد,تصاویر موزه اقیانوس جهان,موزه اقیانوس جهان کجاست

موزه اقیانوس جهان برای اکتشافات علمی دریای بالتیک در نظر گرفته شده است.

 

موزه اقیانوس جهان برای اکتشافات علمی دریای بالتیک در نظر گرفته شده است.  این موزه یک آکواریوم و چندین نمایشگاه مختلف دارد که اطلاعاتی درباره نقش اقیانوس ها در اکوسیستم به ما می دهد. 

 

موزه اقیانوس جهان از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش آن در زیر آب و در کنار ناوگان های قدیمی که درون آنها نمایشگاه برپا شده است، قرار دارد. بخش دوم موزه شامل آکواریوم‌ها با ماهی‌های عجیب، مجموعه‌ای از صدف‌ها و مرجان‌ها و اسکلت بسیار بزرگ یک نهنگ عنبر روی زمین قرار دارد. 

 

 
 

این موزه از نمایشگاه‌های تعاملی متعدد تشکیل شده است که به خوبی اهمیت اقیانوس‌ها در اکوسیستم را نشان می‌دهد.

 

موزه اقیانوس جهان کجاست,آدرس موزه اقیانوس جهان,عکس های موزه اقیانوس جهان
 
موزه اقیانوس جهان یک زیردریایی بزرگ به نام میر و چندین کشتی قدیمی دارد.

 

موزه اقیانوس جهان یک زیردریایی بزرگ به نام میر و چندین کشتی قدیمی از جمله کشتی تحقیقاتی Vityaz و یک قایق ماهیگیری دارد. درون این کشتی های قدیمی نیز نمایشگاههای موزه قرار دارند. این کشتی‌ها که زمانی در دریاها و اقیانوس‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، درست مثل همان زمان با همان حال و هوا نگهداری می‌شوند؛ انگار که خدمه‌ی کشتی، تازه آن را ترک کرده باشند.

بازدید از تمام قسمت های موزه برای عموم آزاد است، ولی هر کدام بلیط ورودی جداگانه دارد.

 

موزه اقیانوس جهان در کالینینگراد رویای هزاران نفر را برای دیدن دنیای جادویی زیر آب محقق ساخته است. اینجا فقط یک موزه نیست، بلکه مجموعه پیچیده ای است که در آن بسیاری از اشیا ارزشمند تاریخی نشان داده شده است.

 

موزه اقیانوس جهان اهمیت زیادی برای علم و فرهنگ روسیه دارد. ماموریت او تشکیل یک جهان بینی جامع از طریق آشنایی با ثروتمندترین منبع زمین – فضای اقیانوس، اتصال قاره ها و ایالات است.

 

 

عکس های موزه اقیانوس جهان,جاذبه های گردشگری کالینینگراد روسیه,همه چیز در مورد موزه اقیانوس جهان

موزه اقیانوس جهان اهمیت زیادی برای علم و فرهنگ روسیه دارد.

 

 

منبع:beytooteh.com

دیدگاهتان را بنویسید