- فرهنگی

ناگفته‌های پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز

پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز گفت: علت قطعی آب و برق و تعطیلی موزه هنرهای معاصر به طور تمام با اداره ارشاد است و اگر اداره ارشاد در طول این چند سال فقط ۲۰ قبض پرداختی بتواند ارایه کند تمام ادعاها و گفته‌های آنها را تایید می‌کنم.

محمد منوچهری ، در خصوص ادعاهای برخی افراد در روزهای اخیر مبنی بر اینکه قرارداد به نام علی منوچهری ولی با امضای محمد منوچهری است، گفت: در روز عقد قرارداد بنده و آقای علی منوچهری حضور داشتیم و قرارداد را امضا کردیم و این ادعاها و گفته‌ها از اساس و کاملا کذب و تهمت است و قطعا حق اعاده حیثیت را برای خودمان محفوظ می‌دانیم.

وی خاطرنشان کرد: ظاهراً قرار بوده است موزه در اختیار برخی افراد قرار بگیرد که در موزه فعالیت داشتند و به دلیل اینکه موزه در آن وقت به آنها واگذار نشده ناراحتی دارند و ما اصلا در این باره اطلاع نداشتیم که اگر می‌دانستیم وارد این کار نمی‌شدیم.

او گوش زد کرد: در خصوص صلاحیت اداره موزه توسط بنده به عنوان پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز هیچ وقت ادعایی نداشتم ولی صرفاً جهت اطلاع، بنده عضو انجمن جهانی هنرمندان جهانی هستم و در چندین نمایشگاه بین‌المللی در کشورهای مختلف دنیا بوده و شرکت کرده‌ام و آماده ارایه تمامی مدارک هستم.

وی گفت: هنرمند نباید ادعای ناحق داشته باشد و معتقدم برخی افراد که فقط ادعای هنرمندی و تظاهر دارند هیچ هنر و هدفی جز فرافکنی و اختلاف‌افکنی ندارند و کوتاه‌فکرند.

پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز با بیان اینکه بخش خصوصی قربانی یک تصمیم اشتباه مدیریتی شد تصریح کرد: چند میلیارد تومان در موزه هزینه و سرمایه‌گذاری کردیم و حتی گازکشی موزه را انجام دادیم و حالا علاوه بر عدم پرداخت و جبران هزینه‌ها و سرمایه‌های ضایع شده ما فرافکنی می‌کنند و به ناحق هر حرفی را می‌گویند و اما در نهایت خورشید پشت ابر نمی‌ماند و خداوند ناظر کارهای ما است.

او با تاکید بر اینکه موزه بانک یا بنگاه اقتصادی برای بخش خصوصی نیست که درآمد داشته باشد گفت: به طور قطع هر سرمایه‌گذاری که انجام شد فقط و فقط برای افتخارآفرینی شهر اهواز بوده و حقیقتا از تمامی افرادی که در زمان مدیریت ما در موزه فعالیت داشتند و نمایشگاه برگزار می‌کردند هیچ وجهی دریافت نکردیم.

وی افزود: از همان ابتدای مدیریت از تمامی هنرمندان استقبال و دعوت کردیم و به طور مرتب یادآور می‌شدیم که در موزه به روی همه هنرمندان باز است.

پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز با اظهار اینکه در خصوص قطعی آب و برق موزه هنرهای معاصر بیش از ۲۰ نامه به اداره ارشاد و مدیریت‌های وقت ارسال کردیم اضافه کرد: در این نامه‌ها به طور مرتب یادآوری می‌کردیم که ۴۰ درصد هزینه آب و برق با اداره ارشاد است و وظیفه این اداره است که پرداخت کند و نیز آسیب‌هایی که ممکن است در پی این معضل در موزه اتفاق بیفتد را مرتب گوش‌زد می‌کردیم و هشدار می‌دادیم اما همچنان شاهد بی‌اعتنایی مسؤولان بودیم.

او تصریح کرد: در آن زمان وقتی که برای اداره ارشاد اهمیتی نداشت که آب و برق موزه قطع باشد یا موزه کاملا تعطیل شود طبیعتاً در پی این مشکلات و نبود امکانات وضعیت گنجینه موزه نامشخص و مبهم است.

منوچهری با اشاره به تاریخ اتمام قرارداد و با بیان اینکه در همه رسانه‌ها و از همان ابتدای عقد قرارداد عنوان شده بود که مدت زمان قرارداد موزه هنرهای معاصر اهواز هشت ساله است تاکید کرد: باید بگویم که تعطیلاتی که مسبب آن‌ها اداره ارشاد بوده و همچنین تعطیلات کرونا مضاعف بوده است.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید