- فیلم و سینما

نقش سینما در افزایش آگاهی اجتماعی بر هیچ کسی پوشیده نیست

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در اختتامیه سیزدهمین هفته فیلم و عکس مازندران گفت: نقش هنر سینما در افزایش آگاهی اجتماعی در سطح جامعه بر هیچ کسی پوشیده نیست و عکس نیز از رسانه‌هایی است که به عنوان یک رسانه در انتقال معنا و مفهوم به مخاطب نقش ارزنده‌ای دارد.

از مازندران به نقل از روابط عمومی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در آیین اختتامیه سیزدهمین هفته فیلم و عکس استان که در سینما کانون برگزار شد، گفت: اگر ادعایی داریم این مهم را باید در عمل ثابت کنیم. اساتید، پیشکسوتان و هنرمندان جوانی که به نوعی در این رویداد شرکت کردند در حقیقت یک کنشگر در عرصه فعالیت‌های فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند و در اینجا به نوعی در حرکت صعودیِ هنر فیلم و عکس و سینما نقش ارزنده‌ای دارند.

وی افزود: متولیان فرهنگی اهتمام لازم را برای اعتلای هنر سینما و عکس در استان باید داشته باشند و هر چقدر که مسئولان دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه یکصدا و همدل، همنوا و هم‌آهنگ شوند و در مأموریت‌های فرهنگی و رویدادهایی که قرار است در استان رقم بخورد، تشریک مساعی بیشتری داشته باشند، مطمئناً کیفیت برنامه‌ها بیشتر خواهد بود و روی کمیت آن نیز تأثیر خواهد گذاشت.

آهنگر با اشاره به حضور مسئولان یا نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی هنری در اختتامیه سیزدهمین هفته فیلم و عکس مازندران، تصریح کرد: این حضور و این فهم و ادبیات مشترک در حوزه فرهنگی و هنری را که روحیه‌بخش و تقویت‌کننده است، باید به فال نیک گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، خاطرنشان کرد: در روزهای ابتدایی آن فعالان عرصه سینما خیلی نگران بودند که شاید شاهد پایان هنر سینما در ایران باشیم و اصلا نسبت انقلاب اسلامی با سینما چیست و کجاست؟

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان مازندران اظهار کرد: در همان ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ از امام خمینی(ره) در این زمینه سؤال کردند و ایشان فرمودند که «انقلاب اسلامی ایران هیچ مخالفتی با سینما ندارد» و آن را یکی از مظاهر تمدن عنوان کردند که باید در خدمت و تربیت مردم به کار گرفته شود. 

وی اظهار کرد: در دیدار اهالی سینما با رهبر معظم انقلاب، ایشان نیز عنوان کردند که سینما عنصر جذابی است و کلید پیشرفت کشور در دست فعالان عرصه سینما است و هیچ چیز دیگری در ساحت اثرگذاری نمی‌تواند جای سینما را بگیرد.

آهنگر با اشاره به تقارن مراسم اختتامیه فیلم و عکس مازندران با روز سینما، ادامه داد: در ۲۱ شهریورماه ۱۳۷۹ به بهانه یکصدمین سال ورود صنعت سینما به ایران جمعی از فرهیختگان و نخبگان فرهنگی و هنری به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد دادند که این تاریخ به نام روز سینما در تقویم کشورمان ثبت شود.

ایکنا

1 دیدگاه در “نقش سینما در افزایش آگاهی اجتماعی بر هیچ کسی پوشیده نیست

  1. I like this web site very much, Its a really nice spot to read and obtain information. “There are two ways of spreading light to be the candle or the mirror that reflects it.” by Edith Newbold Jones Wharton.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *