- فیلم و سینما

نمایش «دیده‌بان» حاتمی‌کیا برای مخاطبان اسپانیایی‌‎زبان

برنامه «سینمای ایرانی» شبکه «هیسپان تی وی» با اجرای «اسوالدو کانالز» که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت فیلم «دیده‌بان» به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا را با حضور کارشناس و منتقد حوزه سینما محمدتقی فهیم و رضا خانلری به نقد و بررسی می‌گذارد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: ارتباط خط کمین با نیرو‌های خودی توسط دشمن قطع شده و احتمال سقوط منطقه بسیار زیاد است. مقابله و مقاومت نیرو‌ها در مقابل دشمن نیازمند حضور دیده‌بان جهت هدایت آتش سنگین است. عارفی برای پیوستن به خط کمین و دیده‌بانی باید از مسیری عبور کند که زیر آتش شدید دشمن عراقی قرار دارد.

فیلم «دیده‌بان» برنده جایزه ویژه هیئت داوران بهترین کارگردانی در هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۶۷ و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم دوم (بخش فیلم‌های اول و دوم) در هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر ۱۳۶۷ شد.

بازیگرانی همچون:مهرداد سلیمانی، علیرضا حیدری، غلامرضا علی‌اکبری، اصغر پورهاجریان، اسماعیل سلطانیان، سعید جوانشیر، حمیدرضا سلطانیان، حسین کیانی، حمیدرضا چارکچیان، عبدالرسول سلطانیان و… در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل‌پور،از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت‌های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستور کار دارد.

«سینمای ایرانی» امروز شنبه ۱۲ آذرماه ساعت ۱۸:۰۰ به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می‌رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱:۳۰ و ۲۲ و روز دوشنبه ۸:۳۰ پخش می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/۷۹۱ این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

 خبرگزاری آنا

دیدگاهتان را بنویسید