- هنر

«ریزجان» از ۱۰ مهر دوباره روی صحنه تئاتر کانون می‌رود

نمایش عروسکی «ریزجان» که از روز ۱۶ شهریور در مرکز تئاتر کانون به روی صحنه رفته بود بعد از استراحتی یک هفته‌ای از روز یک‌شنبه ۱۰ مهر اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایش به نویسندگی هادی حسنعلی و کارگردانی ندا وفایی از تولیدات مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون و ویژه مخاطبان خردسال و کودک است.

نمایش عروسکی «ریزجان» به داستان شخصیتی به نام ریزجان اشاره دارد. شخصیتی ریز و کوچک که در شهر پاچستان که همه اهالی آن هیکل ‌های بزرگی دارند زندگی می‌کند. روزی او اشتباهی می‌کند و اهالی او را از شهر بیرون می‌اندازند و برای برگشت او به پاچستان شرط می‌گذراند که باید بزرگ شود. او سفر خود را برای بزرگ شدن آغاز می‌کند تا بتواند دوباره به پاچستان برگردد تا اینکه….

نمایش «ریزجان» به این مفهوم اشاره دارد که برای بزرگ شدن باید سفر و تجربه کرد. سفری که به تلاش نیاز دارد، هر چند که مسیرها در این سفر، گاه ترسناک و گاه با خطرهایی همراه است.

محبوبه اعرابی، مینا مقامی‌زاده، مهدی برقعی، فهیمه باروتچی، مهرانه زرگر، امیرحسین انصافی، ندا وفایی، عرفان صفری و سامان پردل هنرمندان بازی‌دهنده‌ عروسک و صداپیشه در این نمایش هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارت از دستیاران کارگردان عرفان صفری و مهشاد عابدین‌پور، طراح صحنه و دکور مهدی نیک‌روش، طراح عروسک‌ها حمیدرضا ساده و ندا وفایی، طراح پوستر و بروشور هادی لطف‌آبادی، طراح نور محمدرضا شاملوفرد، سازنده عروسک ندا وفایی، ساخت انیمیشن منصوره مولوی، آهنگساز امیرحسین انصافی، ساخت تیزر و افکت مریم طالبی، عکاس اختر تاجیک، روابط عمومی ریحانه مطهری و روژین ستاری و بخش رسانه و فضای مجازی روشنک کریم هستند.

با شروع فصل پاییز نمایش «ریز جان» از روز ۴ مهر اجرای خود را متوقف می‌کند و بعد از وقفه‌ای کوتاه از ۱۰ مهر ۱۴۰۱ اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

این نمایش همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷ در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون به روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید بلیت و ذخیره جا به سایت تیوال مراجعه کنند.

مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در محوطه پارک لاله تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید