- اجتماعی

همایش بین‌المللی ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش فراخوان داد

دانشگاه داکا با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش و دانشگاه یزد، فراخوان مقاله همایش بین‌المللی «ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش» را منتشر کرد. این همایش به دو بخش عمومی با محوریت «ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش» و بخش ویژه با محوریت «بررسی آثار استاد هوشنگ مرادی کرمانی» تقسیم شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را در محورهای پژوهشی بخش عمومی شامل جایگاه ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش در ادبیات معاصر دو کشور، پیشینه ادبیات کودک و نوجوان در ایران و بنگلادش، معرفی، نقد و بررسی آثار چهره‌های برجسته و تأثیرگذار ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش، بررسی تطبیقی ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش ارسال کنند.

محورهای پژوهشی بخش ویژه به موضوعاتی از جمله بررسی تطبیقی آثار استاد هوشنگ مرادی کرمانی با نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان بنگلادش، بررسی ترجمه‌های آثار استاد هوشنگ مرادی کرمانی به زبان‌های مختلف، بررسی ظرفیت آثار استاد هوشنگ مرادی کرمانی در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، بررسی نقش ترجمه آثار استاد هوشنگ مرادی کرمانی در آشنایی جامعه جهانی با فرهنگ و ادبیات ایران، نقد و بررسی اقتباس‌های سینمایی، تلویزیونی و تئاتری از آثار استاد هوشنگ مرادی کرمانی و کلیه زمینه‌های پژوهشی مرتبط با آثار مرادی کرمانی می‌پردازد.

همایش بین‌المللی ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش فراخوان داد

آخرین مهلت دریافت چکیده مقالات این همایش (۲۵ اسفندماه) و دریافت اصل مقالات (۲۵ فروردین‌ماه سال آینده) است.

بنابر اعلام این خبر، همایش بین‌المللی «ادبیات کودک و نوجوان ایران و بنگلادش» (۶ و ۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده) توسط گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش و دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید