- فرهنگی, هنر

همدان میزبان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان همدان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» از 1 تا 6 تیر به میزبانی شهر همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران برگزار می‌شود. 

«مسعود ویژه» رئیس بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان  گفت: هدف از برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان همدان، به وجود آوردن شور و نشاط در بین مردم به ویژه کودکان و نوجوانان است.  

مسعود ویژه افزود: بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان همدان دارای 12 بخش رقابتی و غیررقابتی است و در بخش رقابتی، مسابقه تئاتر خردسال، مسابقه تئاتر کودک، مسابقه تئاتر نوجوان و مسابقه تئاتر خیابانی اجرا می‌شود.  

رئیس بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان تصریح کرد: بخش غیررقابتی هم شامل بخش بین‌الملل، تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان، تئاتر فراگیر مخصوص افراد با نیازهای ویژه، بخش پژوهش و نشست‌های تخصصی است. 

وی اظهار کرد: هنرمندانی از کشورهای یونان، ترکیه، عراق، ارمنستان و ایتالیا در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان همدان حضور دارند.  

مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان 31 خرداد در میدان مرکزی شهر تاریخی، باستانی و گردشگری همدان با حضور هنرمندان برگزار می‌شود.

ایران پرس

دیدگاهتان را بنویسید