- فیلم و سینما

وزیر فرهنگ: جشنواره فجر امسال کاملا مردمی بود

اسماعیلی اظهار داشت: جشنواره امسال کاملا مردمی بود؛ جشنواره فجر مهم ترین جشنواره های هنری در سراسر دنیا هستند که انقدر با حضور نزدیک مردم انجام می‌شوند.

 محمدمهدی اسماعیلی وزیرفرهنگ و ارشاد در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره جشنواره‌های فجر گفت: جمعه آخرینش که جشنوراه هنرهای تجسمی بود انجام شد.

وی درباره ویژگی های جشنواره امسال گفت: آنچه امسال داشتیم شور، شوق، هیجان و حضور قوی مردم و هنرمندان در ترهان و مراکز استان ها بود؛ چندویژگی داشت جشنواره امسال یکی اینکه کاملا مردمی بود جشنواره فجر مهم ترین جشنواره های هنری در سراسر دنیا هستند که انقدر با حضور نزدیک مردم انجام می‌شوند؛ عددهای حضور در جشنواره ها فوق العاده بود هم برای تماشای فیلم هم برای اجرای کنسرت و تئاترها.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام حج سال 1402 گفت: در این زمینه دولت حمایت ویژه‌ داشته، مصوبه خوبی داشتیم تا ان شاء الله زائران خانه خدا به این نگاه دولت با دغدغه کمتری در مراسم حاضر شوند. همچنین با دوستان در دولت جلسه خواهیم داشت تا امکانات بهتری در اختیار زائران قرار گیرد.

 

اسماعیلی در ادامه درخصوص کیفیت کاغذ مازندران برای صنعت چاپ هم اظهارکرد: کاغذ مازندران در چند نوع تولید می شود با ناشران جلسه داشتیم بخش عمده ای از کارها را با کاغذ مازندران انجام می دهیم، این نوع کاغذ بهترین کیفیت را دارد.

وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: اگر از هم ترازهای خود بالاتر نباشد کمتر نیست، برای 75 درصد کتاب های درسی قرارداد بسته شده و ماهانه هزار تن از کاغذ مازندران در اختیار ناشران قرار می گیرد. ضمن این که امیدواریم کارخانه زاگرس فارس هم نیمه اول سال آینده به چرخه تولید باز گردد که هم نیاز داخلی را مرتفع کند و هم به منطقه فکر کنیم.

وی افزود: درباره فروش موزه ملی سینما در ارتباط با طرح مولد سازی گفت: موزه ملی سینما از مفاخر فرهنگی هنری کشور است، این خبر صحت ندارد، طی یک سال و نیم اخیر کارهایی برای به روز آوری انجام دادیم.

برنا

 

دیدگاهتان را بنویسید