- فرهنگی

پارلمان اوکراین به ممنوعیت موسیقی و ادبیات روسیه رای داد

پارلمان اوکراین روز یکشنبه به ممنوعیت موسیقی روسی و فروش کتاب‌های روسی رای داد، اقدامی که روسیه قبلاً آن را شبیه‌سازی اجباری اقلیت روسی‌زبان اوکراین توصیف کرده بود.

 به نقل از اسپوتنیک، اوکراین به سمت ممنوعیت موسیقی و ادبیات روسی حرکت می‌کند.

مسکو (اسپوتنیک) – پارلمان اوکراین روز یکشنبه به ممنوعیت موسیقی روسی و فروش کتاب‌های روسی رای داد، اقدامی که روسیه قبلاً آن را شبیه‌سازی اجباری اقلیت روسی‌زبان اوکراین توصیف کرده بود.

یاروسلاو ژلزنیاک، قانونگذار اوکراینی در رسانه‌های اجتماعی گفت که ممنوعیت موسیقی ساخته شده توسط هنرمندان روسی در فضاهای عمومی و رسانه‌ها اعمال خواهد شد. واردات و توزیع کتاب‌ها و سایر انتشارات نویسندگان روسی و بلاروسی ممنوع خواهد بود.

اولکسی هونچارنکو، یکی دیگر از قانونگذاران اوکراینی، گفت که قانون جدید همچنین تورهای نوازندگان دارای تابعیت روسیه را ممنوع می‌کند، به جز کسانی که علنا عملیات ویژه روسیه در اوکراین را محکوم می‌کنند.

هونچارنکو گفت که پارلمان همچنین به ملغی کردن توافقنامه همکاری علمی و فنی با روسیه و همچنین پیمانی که حمایت از شرکت‌های کوچک در جامعه کشورهای شوروی سابق را تضمین می‌کند، رأی داده است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اوکراین را به سابقه سرکوب اقلیت‌های زبانی و قومی متهم کرد. روسیه، مجارستان، لهستان و رومانی همگی در گذشته از اوکراین به دلیل محدودیت تدریس به زبان‌های اقلیت‌های قومی انتقاد کرده‌اند.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید