- فرهنگی

پایان کار دومین جشنواره پروین اعتصامی در بجنورد

مراسم اختتامیه دومین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری پروین اعتصامی ویژه دانشجویان دخترکشور در سالن اجتماعات بانک ملی خراسان شمالی برگزار شد.

در این مراسم نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به نقش مادران در خانواده و جامعه گفت یکی ازمهمترین خصوصیات یک جامعه پویا، بها دادن به استعداد‌های و توانمندی‌های بانوان است.
حجت اسلام والمسلمین نوری افزود:یکی از مسیر‌های بروز استعداد‌های بانوان کشور برگزاری اینگونه از جشنواره هاست تا استعدا‌ها و توانمندی‌ها شناسایی و شکوفا شوند.
وی وجود دانشگاه کوثر در استان را غنیمتی برای شکوفایی و ارائه خلاقیت بانوان دانشجو بیان کرد که مسئولان نیز برای گسترش و پویایی آن هر چه بیشتر کوشا باشند.
استاندار هم در این جلسه با اشاره به نقش خانواده در در تغییر و تحول جامعه گفت پرپایی این جشنواره این باور را بوجود می‌آورد که استعداد‌های ناب و خلاق با نوان دانشجورا در رشته‌های مختلف شناسایی شوند.
حسین نژاد افزود: باید از این استعدادبرای توسعه استان در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.
مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به آثار پروین اعتصامی گفت نگاه او نگاهی ارزشمند و معنا داربه زنان جامعه است، زیرا هنر او در جامعه فرهنگ ساز بود.
خانم عبد خدایی افزود: امروز نیز با ید بانوان با آثار خود در جهت رشد کشور در زمینه‌های فرهنگی و هنری جریان ساز باشند.
رئیس این جشنواره با اشاره به اینکه این جشنواره از آذر سال گذشته تا اردیبهشت امسال آثار دانشجویان دختر سراسر کشورجمع آوری شدگفت از ۷۵۸ اثر ارسالی به دبیر خانه ۵۳۲ پذیرفته شد
خانم معین مقدس افزود: این آثار از دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعم از دانشگاه‌های دولتی، غیر انتفاعی، فنی حرفه‌ای، فرهنگیان دریافت شد.
وی گفت از آثار پذیرفته شده ۳۴ اثر حائز رتبه اول تا سوم شناخته شدند.

صداوسیما

دیدگاهتان را بنویسید