- طبیعت و گردشگری

پای گردشگران به «بوتان» رسید

نخستین گروه از گردشگران برای نخستین‌بار در دو سال گذشته وارد خاک «بوتان» شدند.

به نقل از رویترز، ۲۳ بازدیدکننده خارجی نخستین گروه از گردشگرانی بودند که جمعه گذشته (۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲) پس از بازگشایی مرزهای «بوتان» و بعد از گذشت بیش از دو سال محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا وارد این کشور شدند.

«بوتان» ‌ که بین چین و هند واقع شده است، بیشتر برای طبیعت زیبا و فرهنگ باستانی بودایی شناخته می‌شود و نخستین‌بار در سال ۱۹۷۴ میلادی به روی گردشگران ثروتمند گشوده شد.

مقام‌های «بوتان» ‌ پس از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا، در ماه مارس سال ۲۰۲۰ مرزهای این کشور را به روی بازدیدکنندگان بستند و یکی از منابع مهم درآمد را از دست دادند.

این کشور که کمتر از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است تاکنون فقط ۶۱ هزار مورد ابتلا و ۲۱ مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است، اما محدودیت‌ها در دو سال اخیر مشکلات اقتصادی را به دنبال داشته است.

به گفته مقام‌های این کشور، از نخستین گروه از مسافرانی که وارد «بوتان» شدند با بسته‌های کوچک عسل ارگانیک، چای، زردچوبه‌ بوتانی و سیم‌کارت داخلی استقبال شده است.

مقام‌های «بوتان» در ماه جولای، هزینه اقامت شبانه به ازای هر نفر را از ۶۵ دلار به ۲۰۰ دلار افزایش دادند. به گفته مقامات این کشور کوچک، این مبالغ برای اموری همچون کاشت درخت، افزایش مهارت کارکنان حوزه گردشگری، کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی و برقی کردن وسایل حمل و نقل صرف خواهد شد.

در سال ۲۰۱۹، حدود ۳۱۵ هزار و ۶۰۰ گردشگر از «بوتان» بازدید کردند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید