- فرهنگی, فیلم و سینما

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در پی درگذشت بابک برزویه

مدیرکل هنرهای نمایشی در پی درگذشت هنرمند و استاد برجسته هنر و عکاس پرسابقه عرصه تئاتر و سینما زنده‌یاد بابک برزویه در پیام تسلیتی نوشت: مرگ، پایان کبوتر نیست…

به نقل از روابط عمومی اداراه کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری ضمن تسلیت درگذشت زنده‌یاد بابک برزویه طی پیامی نوشت: مرگ، پایان کبوتر نیست … هنرمند توانا و مدرّس ارجمند، استاد بابک برزویه،  عکّاس، بازیگر و از فعالان برجسته عرصه تئاتر و سینمای معاصر، پس از عمری موثّر و کارنامه‌ای سرشار در حوزه عکاّسی هنری و زیستی پربار در عرض زندگی معنوی خویش، دیده از جهان ما  فرو بست و بر عکس کوتاهی ِ«سفر به چزّابه»، بلندای سفر باشکوهش به جهان باقی را آغاز کرد.

مرگ، پایان کبوتر نیست...

در ادامه پیام مدیر کل هنرهای نمایشی آمده است: بی‌تردید همچون آثار فاخر و کم‌نظیرش، نام و یاد و نگاه متمایزش، در حافظه دقیق جامعه هنری کشور، تا همیشه ایّام، ستودنی خواهد ماند. سوگ زودهنگام او را به خانواده محترم و شکیبایش،  تسلیت گفته و تداوم راه و سلوکش را در همگنان و دانش‌آموختگانش، امید می‌بریم.

بابک برزویه مدرس، عکاس، بازیگر و از فعالان عرصه عکاسی تئاتر و سینما که از دی ۱۴۰۰ به دلیل عارضه مغزی در کما به سر می‌برد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود، ظهر امروز درگذشت.

برزویه که متولد ۲۳ شهریور ۱۳۴۸ بود، در سال ۷۵ برای عکاسی فیلم سفر به چزابه، موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شده بود.

ازجمله پروژه‌هایی که این مدرس و عکاس در آنها فعالیت داشت می‌توان به فیلم‌های مدرسه‌ای که می‌رفتیم، پدر، هیوا، اخراجی‌ها ۱، رستاخیز، جرم و هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند و سریال‌های همسایه‌ها، سمندون، پهلوانان نمی‌میرند، کیف انگلیسی، شب‌های برره و مرد هزار چهره اشاره کرد.

آخرین فعالیت مرحوم برزویه به سال ۹۸ و فیلم خون شد و سریال هیولا بازمی‌گردد.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید