- تکنولوژی

چرا رمز ارزهای دیجیتال در حال فراگیری هستند؟

ارز دیجیتال، پولی به شکل دیجیتال یا الکترونیکی و نامشهود است. ارز دیجیتال با نام هایی مختلفی همچون پول دیجیتال، پول الکترونیکی، ارز الکترونیکی و پول اینترنتی نیز شناخته می شود. ارز دیجیتال با کمک فناوری هایی مانند رایانه های شخصی، تلفن های همراه و وب معمولاً بین افراد یا مشتریان رد و بدل می شود.

علیرغم این واقعیت که ارز دیجیتال مانند استانداردهای پولی فیزیکی است، امکان تبادل مالکیت بدون مرز و همچنین بازاریابی فوری را فراهم می کند. برای خرید کالاها و خدمات می توان از ارزهای دیجیتال استفاده کرد. با این وجود، ارز دیجیتال می تواند به برخی شبکه های آنلاین مانند گیم ها و تشکیلات بین فردی محدود شود. (در اینجا واضح است که چگونه دیجیتالی کردن به حداکثر رساندن تجربه مشتری کمک می کند).

حال، نگاهی اجمالی به برخی از مزایای ارز دیجیتال می اندازیم.

  • پرداخت ها با استفاده از ارزهای دیجیتال بدون نیاز به هیچ مشارکت مستقیم بین طرفین اجراکننده انجام می شود، بنابراین، تبادلات به طور کلی لحظه ای است و به هزینه کمتری نیاز دارد.
  • این پرداخت ها با روش های معمول پرداخت مانند روش های پرداخت بانکی در تضاد هستند.
  • تبادلات الکترونیکی برپایه ارز دیجیتال نیز از حفظ و نگهداری سوابق اساسی و معاملات مستقیم و بدون واسطه برخوردار می شود.
  • از مزیت های دیگر ارز دیجیتال می توان به جلوگیری از کلاهبرداری و پرداخت های بین المللی ساده نیز اشاره کرد.


اشکال ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به دو شکل اصلی ارز مجازی و رمز ارز در دسترس است.

ارز مجازی: ارز مجازی یک ارز دیجیتال است که در داخل یک شبکه خاص استفاده می شود. به عنوان مثال، در بازی FarmVille تمام افراد شرکت کننده به سکه های مجازی درون بازی دسترسی دارند و می توانند با آنها چیزهایی را برای مزرعه خود خریداری کنند. با این وجود، ارز مجازی تنها در داخل شبکه از پیش تعریف شده دارای ارزش است. شما نمی توانید سکه های موجود در گیم FarmVille را برای خرید چیزبرگر از مک دونالد استفاده کنید؛ چرا که فاقد ارزش و اعتبار هستند.

رمزارز: یک ارز دیجیتال و همانند بیت ‌کوین دارای ارزش واقعی است. این نوع پول نقد پیشرفته به محاسبات عددی مربوط به جابه جایی توکن ها به صورت الکترونیکی از طریق وب با استفاده از مدیریت سیستم های توزیع شده بستگی دارد. یکی از مزایای رمز ارز این است که با اقتصاد هیچ یک از کشورها سازگار نیست.

این یک ساختار غیرمتمرکز است و به کسی حتی سازمان اداری وابسته نیست. به عبارت دیگر، با رکود اقتصاد یک کشور، ارز دیجیتال شما ثابت خواهد ماند. همچنین، بدون داشتن دفاتر اداری، رمزارز مبادلات جهانی را ساده تر می کند. ارز دیجیتال در انواع مختلف مانند بیت‌ کوین، بیت‌ کوین کش، لایت‌ کوین، زی‌ کش، ریپل، اتریوم، اتریوم کلاسیک و استلار لومنس نیز در دسترس است.

چرا رمز ارز؟

همانطور که مشاهده می کنید دنیا در حال پیشرفت و دیجیتالی شدن است و اکنون همه چیز در نوع بدون کاغذ خود در دسترس هستند (کسب تجربه فناوری دیجیتال در صنعت آموزش). بنابراین، رمزارز به عنوان شکل اخیر و معقول ارز دیجیتال در حوزه پرداخت دیجیتال در حال گسترش است. از این رو، به بررسی برخی از دلایل مربوط به استفاده از رمزارز می پردازیم.

در دسترس بودن: بیش از 2 میلیارد نفر در وب هستند که از امتیاز استفاده از سیستم های تجارت عرفی برخوردار نیستند. به همین دلیل این افراد می تواند درمورد بازار رمزارزها آگاه شوند.

اثبات کلاهبرداری: با ایجاد رمزارز، هر معامله تأیید شده در یک دفتر کل قرار می گیرد. به منظور جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و اطمینان از قانونی بودن، جزئیات دارندگان کوین کاملاً رمزگذاری می شود. این نوع ارز غیرمتمرکز است، بدان معنا که نه دولت و نه بانک هیچ کنترلی بر روی آن ندارند و تنها دارندگان و مالکین آن به این ارز دسترسی دارند.

شما مالک آن هستید: هیچ سیستم نقدی الکترونیکی دیگری ارائه دهنده خدمات مالکیت حساب شما نیست.

سرقت هویت: دفتر کل تضمین می کند که تمام مبادلات بین “کیف پول های دیجیتال” می توانند یک برابری و همسان بودن دقیق را محاسبه کنند و کلیه مبادلات و کوین های مورد استفاده مورد بررسی قرار می گیرند. علاوه بر این، به این سوابق کلی به عنوان “بلاکچین معامله” اشاره می شود. از این رو، با همچون ایمنی، فناوری بلاکچین تمام جوانب زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

تسویه حساب فوری: دلیل این که رمزارز دارای چنین ارزشی می باشد چیزی جز بلاکچین نیست. به علاوه، توضیح در مورد تقاضای زیاد در حوزه رمز ارز، سهولت استفاده از آن است. به گجت های زیادی جز یک اتصال اینترنتی خوب و یک دستگاه هوشمند نیاز ندارید.

فاران مرتضایی وحید

دیدگاهتان را بنویسید