- فیلم و سینما

کارگاه هادی مقدم‌دوست برای فیلم‌نامه‌نویسان مقاومت برگزار شد

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو بخش نسل روایت و عمومی با حضور سینماگران پیشکسوت حوزه فیلم مقاومت، به میزبانی استان بوشهر و شهر عسلویه که در جنوبی‌ترین نقطه کشور و در پهنه خلیج فارس قرار دارد، درحال برگزاری است. 

جشنواره مقاومت هم‌زمان با اکران آثار این رویداد در سینما‌های سراسر کشور، برنامه‌های متنوع آموزشی خود را در بخش‌های مختلف از ۱۳ اسفند با حضور سینماگران پیشکسوت حوزه مقاومت آغاز کرده است.

کارگاه هادی مقدم‌دوست کارگردان و فیلمنامه‌نویس در حوزه فیلم‌نامه یکی از کارگاه‌های امروز سه‌شنبه ۱۶ اسفندماه جشنواره بود که با حضور جمعی از فیلمسازان جوان برگزار شد. 

مقدم‌دوست در این کارگاه به تشریح و اهمیت جایگاه فیلم‌نامه و نوع نگارش آن در سینمای مقاومت پرداخت و گفت: برنامه‌ریزی نگارش اقتباس بسیار مهم است؛ برنامه‌ریزی برای زندگی و فیلم‌سازی مهم است ولی برنامه‌ریزی برای اقتباس از هر مسئله‌ای در فیلم‌سازی مهم‌تر است.

وی به تشریح چگونه پرداختن به ویژگی‌های یک شخصیت در بخش فیلم‌نامه پرداخت و تاکید کرد:  اگر در فیلم‌نامه قصد داشته باشیم یک شخصیت غیور نشان دهیم باید در مبحث ارائه اطلاعات وارد می‌شویم و کاری کنیم مخاطب با تماشای یک موقعیت به این ویژگی شخصیت پی ببرد.

هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت درخلیج فارس در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه این جشنواره ۱۷اسفند برگزار خواهد شد.

خبرگزاری دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید