- فرهنگی

کمپین انتشارات هارپرکالینز در حمایت از کتابفروشی‌ها

به نقل از بوکسلر، انتشارات انگلیسی هارپرکالینز کمپینی برای حمایت از ناشران مستقل و کتابفروشی‌های این کشور آغاز کرده است و از ناشران و فعالان صنعت چاپ خواسته از افراد جدید این صنعت حمایت کنند. در این کمپین با عنوان نوآوران مستقل (Indie Initiative) از ناشران انگلیسی خواسته شده که از نویسندگان تازه‌کار نیز حمایت شود.
 
انتشارات هارپرکالینز اولین بار در سال 1819 تاسیس شد و در ابتدا تنها به چاپ کتاب‌های مذهبی و آموزشی اشتغال داشت؛ ولی پس از مدتی، به کتاب داستان روی آورد و ازجمله، تقریباً همهٔ داستان‌های آگاتا کریستی و دارن شان را چاپ کرد. امروزه این ناشر در بخش‌های گسترده‌ای، از چاپ کتاب کودک گرفته تا کتاب آشپزی و شعر، فعالیت دارد و با بسیاری از نویسندگان بزرگ همکاری می‌کند.
 
هارپرکالینز حمایت از کتابفروشان و ناشران مستقل را موجب رونق بیشتر کتابفروشی و ارتقای سطح فرهنگ در جامعه عنوان کرده است و اعتقاد دارد وقتی از این بنگاه‌های کوچک فعال در چاپ کتاب و فروش آن حمایت کند، موجب گسترش و تقویت ساختار و بدنه صنعت چاپ و نشر کتاب در کشور خواهد شد.
 
این ناشر انگلیسی در فاز اول پروژه حمایتی خود از کتابفروشان مستقل تخفیف‌های ویژه‌ای در پائیز سال جاری میلادی برای کتاب‌هایش در نظر گرفته و قرار است آنها را در میان کتابفروشان مستقل این کشور توزیع کند. در فاز دوم جوایز نقدی برای افتتاح کتابفروشی در دوره شیوع کرونا در نظر گرفته است که مبلغ آن از 200 پوند شروع می‌شود.

ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید