- فرهنگی

کیومرث صابری هنرمند متعهد بود

استاندار گیلان، با اشاره به تمجید رهبر انقلاب از طنز فاخر استاد کیومرث صابری فومنی(گل آقا)، افزود: مرحوم صابری نمونه یک هنرمند متعهد بود که به اسلام و انقلاب اعتقاد داشت.

اسدالله عباسی در اختتامیه ششمین جشنواره ملی «طنزپهلو» که در مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهداء(ع) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد، با اشاره به پیشینه فرهنگی و تمدنی استان گیلان، اظهار کرد: به زودی شاهد ثبت جهانی شهر ماسوله خواهیم بود.

وی با اشاره به تمجید رهبر انقلاب از طنز فاخر استاد کیومرث صابری فومنی(گل آقا)، افزود: مرحوم صابری نمونه یک هنرمند متعهد بود که به اسلام و انقلاب اعتقاد داشت.

استاندار گیلان با بیان اینکه گل آقا همواره با جان و دل برای اعتلای دین و کشور تلاش می کرد، گفت: گل آقا با ادبیات و هنری کخ داشت به نقد مسئولان می پرداخت و تلخی انتقادها در کان مسئولان شیرین می نشست.

عباسی، مرحوم صابری فومنی را طنزپردازی دانست که مشکلات مردم را بیان می کرد و گفت: برای انتقال مشکلات جامعه، زبان طنز، زبانی گویا و رسا محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مسئولان انتظار نقد منصفانه دارند، خاطرنشان کرد: مسئولان از نقد منصفانه استقبال می‌کنند و باید از نقد منصفانه برای رفع مشکلات مردم بهره مند شوند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید