- هنر

یک هنرمند، از هوش مصنوعی برای خلق پرتره‌های عکاسی استفاده کرد.

افرادی از دوره ویکتوریا که هرگز وجود نداشتند. موضوعی که سوژه کار یک هنرمند شد.

یک هنرمند از آخرین نسخه (AI image generator Midjourney) برای خلق تصاویر فراواقعی از مردم در قرن نوزدهم استفاده کرد.

ماریو کاوالی، هنرمندی است که با استفاده از هوش مصنوعی، تصاویر جذاب و قابل توجهی از دوره ویکتوریا را خلق کرده و به اشتراک گذاشته است که به گفته خودش، تولید کننده تصویر هوش مصنوعی (Midjourney) در ثبت این تصاویر واقعی نقش داشته و اصلاً از فتوشاپ برای این منظور استفاده نکرده است.

این هنرمند می‌گوید که اخیراً، (Midjourney v۴) منتشر شده است و فکر می‌کند که در حال حاضر، بهترین تصویرساز موجود است.

کاوالی، برای این تصاویر قرن نوزدهمی از عباراتی مانند «فوکوس شارپ» و «عدسی ۱۰ میلی متری» استفاده می‌کند و می‌گوید که در این شیوه، آزمون و خطای زیادی وجود دارد و او هم در طول کار، با آن‌ها روبرو بوده و در نهایت، توانسته است که دو مجموعه از تصاویر را با استفاده از هوش مصنوعی به وجود آورد که یکی، گاوچران‌های غربی و دیگری، لندن در دهه ۱۸۶۰ بوده اند.

کاوالی می‌گوید که اگرچه این تصاویر، منظم و بر اساس دستورالعمل‌های خاصی به وجود می‌آیند، ولی با خطا‌های جالب و ناگهانی هم روبرو می‌شوند که برای او جذاب هستند. یعنی اشتباهات معمولی هوش مصنوعی مثل دستان شش انگشتی و اسب‌های بدون پا.

این هنرمند می‌گوید که نظرات مختلفی دریافت می‌کنم که برخی از آن‌ها جعلی هستند و یا نشان می‌دهند بسیاری از مردم، آن‌ها را اسناد تاریخی معتبر می‌دانند و این می‌تواند خطری درمورد تصاویر تولید شده AI باشد. هرچند که من هم همیشه گفته ام که این‌ها تصاویری ساخته شده با استفاده از هوش مصنوعی هستند.

با انتشار نسخه ۴، به نظر می‌رسد این نسخه در مقایسه با موارد قبلی، گام رو به جلویی است و به همین دلیل، کاوالی می‌گوید: «در نسخه ۴، فوتورئالیسم، در مقایسه با نسخه‌های قبلی بسیار بهتر شده است، اما کار نهایی و به وجود آوردن یک سبک خاص، با تکنیک‌های عکاسی، انتخاب لنز و موارد دیگر، ارتباط زیادی دارد. از اینرو، من برای این که به تصاویر ویکتوریایی خود، جلوه‌ای قدیمی بدهم از عکاسی کلودیون با صفحه مرطوب استفاده کرده ام که یک نوع تکنیک عکاسی اولیه و مربوط به دهه ۱۸۶۰ است.

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید