- فرهنگی, هنر

​اعزام گروه هنری موسیقی میسان از خوزستان به کشور تونس

سید امین سپهریان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از حضور گروه میسان اهواز در چهل و سومین جشنواره واحات کشور تونس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سید امین سپهریان، معاون هنری و سینمایی این اداره کل از حضور گروه میسان اهواز در چهل و سومین جشنواره واحات کشور تونس خبر داده و گفت این جشنواره در شهر توزر تونس با شرکت نمایندگان کشورهای مراکش ، لیبی، تونس ، الجزایر، فلسطین به مدت 4 روز از تاریخ 3 تا 6 دی ماه برگزار شد.

وی گفت این گروه موسیقی با 6 نوازنده سازهای بومی استان به کشور تونس اعزام و در فستیوال بین المللی این کشور به اجرا پرداختند.

سپهریان ادامه داد: باسم حمادی به عنوان سرپرست این گروه به همراه نوازندگان حمزه حتاچه پور ، محمد حمادی ، مهدی سواری ، یونس حمادی ، رضا شهیدی زرگانی در قالب گروه اعزامی در این جشنواره اجرای موسیقی زنده داشتند.

این گروه قطعاتی از موسیقی فاخر اقوام عرب خوزستان را در قالب 4 کار میدانی و دو کار صحنه ای اجرا نموده و در پایان این فستیوال مراسم تقدیر وتشکر و همچنین  اهدای لوح تقدیر به این گروه توسط رایزن فرهنگی ایران در کشور تونس صورت پذیرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید