- خارجی, فیلم و سینما

آخرین خبر از برگزاری مراسم اسکار ۲۰۲۲

آکادمی اسکار روند برگزاری اهدای جوایز ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین ۱۴۰۱) زمان اهدای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز اسکار خواهد بود.

در حالی که انتظار می‌رفت جوایز اسکار نود و چهارم به تاریخ‌های پیش از پاندمی باز گردد و ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ برگزار شود، اما برگزاری مسابقات پربیننده سوپربول که قرار است ۱۳ فوریه در لس‌آنجلس انجام شود و مسابقات المپیک زمستانی که ۴ فوریه تا ۲۰ فوریه برگزار خواهد شد، موجب شده که تاریخ‌ها درست با تاریخ‌های برگزاری هر سال مطابقت نداشته باشد.

اما می‌توان گفت اسکار به زمان همیشگی خود پیش از پاندمی بازگشته و در اواخر فصل اول سال برگزار می‌شود.

گفته شده اسامی نامزدها نیز سه‌شنبه ۸ فوریه اعلام می‌شود. گرچه این تاریخ‌ها به معنی یک ماه زودتر از آن چیزی است که امسال و در ۲۵ آوریل برگزار شد، اما هنوز یک ماه با تاریخ اصلی برگزاری اسکار در سال‌های پیش از این تفاوت دارد.

زمان نهایی برای پخش فیلم‌هایی که می‌خواهند در این رقابت حضور داشته باشند نیز ۳۱ دسامبر تعیین شده که جلوتر از تاریخ ۲۸ فوریه است که امسال به دلیل کرونا تعیین شده بود. به این ترتیب فیلم‌هایی که در رقابت اسکار شرکت می‌کنند در واقع به جای ۱۲ ماه فرصت برای پخش، حدود ۱۰ ماه وقت دارند تا اکران سینمایی شوند.

جوایز مدیران آکادمی (جوایز گاورنرز) هم که امسال به دلیل پاندمی لغو شده بود دوباره بازمی‌گردد و دو ماه زودتر از معمول ۱۵ ژانویه برندگانش را معرفی می‌کند.

مراسم نهار دسته‌جمعی نامزدهای اسکار هم که در اسکار نود و سوم به دلیل پاندمی لغو شده بود دوباره برگزار می‌شود و دوشنبه ۷ مارس این گردهمایی شکل می‌گیرد.

با اعلام این تاریخ‌ها، دیگر جوایز هم‌زمان مانند بفتا و جایزه موسسه فیلم و جوایز منتخب منتقدان و انجمن‌های سینمایی نیز می‌توانند تاریخ‌های معرفی نامزدها و برندگانشان را تعیین کنند.

این مراسم طبق معمول توسط ABC از دالبی تیاتر در بیش از ۲۰۰ منطقه جهان به صورت مستقیم پخش می‌شود.

تاریخ روند اهدای جوایز اسکار ۲۰۲۲ چنین است:

مهلت پایانی ثبت آثار: دوشنبه ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱

آغاز رأی‌گیری اولیه: جمعه ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱

پایان رأی‌گیری اولیه: چهارشنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱

تعیین فهرست اولیه نامزدها: سه‌شنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱

آغاز رأی‌گیری انتخاب نامزدها: پنج‌شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲

پایان رأی‌گیری انتخاب نامزدها: سه‌شنبه ۱ فوریه ۲۰۲۲

اعلام اسامی نامزدها: سه‌شنبه ۸ فوریه ۲۰۲۲

آغاز رأی‌گیری نهایی: پنج‌شنبه ۱۷ مارس ۲۰۲۲

پایان رأی‌گیری نهایی: سه‌شنبه ۲۲ مارس ۲۰۲۲

مراسم اسکار نود و چهارم: یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲

منبع:تاره نیوز

دیدگاهتان را بنویسید