- تکنولوژی

مایکروسافت هدف حمله سایبری قرار گرفت

پس از حمله هکرها به دولت فدرال آمریکا، غول فناوری جهان نیز از حمله سایبری به این شرکت خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، شرکت مایکروسافت، غول فناوری جهان هدف حمله سایبری قرار گرفت.

بر این اساس، در عملیات هکری احتمالی روسیه که طی آن چندین نهاد آمریکایی با اتکای هکر‌ها بر نرم افزار شرکت سولارویندز هدف حمله قرار گرفتند شرکت مایکروسافت نیز هک شد.

چند مقام آمریکایی در این باره گفتند: محصولات امنیت سایبری تولیدشده توسط شرکت مایکروسافت در تشدید عملیات هکری علیه دیگر نهاد‌ها استفاده شده است. روشن نیست چند کاربر مایکروسافت هدف این محصولات آلوده قرار گرفته اند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا که پیشتر گفته بود هکر‌ها از چند روش در این حمله استفاده کرده اند در حال تحقیق درباره کاربران مایکروسافت است که در این عملیات آلوده شده اند. شرکت مایکروسافت به تماس خبرگزاری رویترز برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداد.

چند روز پیش رویترز با استناد به منابع گزارش داده بود که گروهی از هکر‌ها با حمایت یک دولت خارجی موفق شدند به سیستم وزارت خزانه‌داری آمریکا و اداره مخابرات و اطلاعات ملی دسترسی پیدا کنند و داده‌های آن‌ها را به سرقت ببرند.

واشنگتن پست هم مدعی شد هکر‌های روس به دست داشتن در این هک متهم هستند، هیچ مدرکی در این پیام ارائه نشده است. این در حالی است که روسیه این اتهامات را رد کرده و آن‌ها را بی‌اساس خوانده است.

دو روز پیش نیز وزارت امنیت داخلی آمریکا هدف حمله سایبری گروهی از هکر‌ها که ادعا شده برای دولت روسیه کار می‌کنند، قرار گرفته است.

در این حمله سایبری، هکر‌ها توانسته‌اند به ارتباطات داخلی وزارت امنیت داخلی آمریکا دسترسی پیدا کنند.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرد گروهی ویژه برای هماهنگی پاسخ دولت به حمله گسترده سایبری تشکیل شده است.

این حملات سایبری وزارت خارجه و وزارت دفاع و بسیاری از نهادهای آمریکایی دیگر را نیز هدف قرار داده است.

به همین دلیل و در پی حملات سایبری ادامه‌دار علیه نهادهای آمریکایی، جامعه اطلاعاتی این کشور با تشکیل یک گروه ویژه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این گروه ویژه، «گروه یکپارچه هماهنگی سایبری» را حمایت می‌کند. این گروه دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) و آژانس امنیت زیربنایی و دفتر مدیر امنیت ملی را شامل می‌شود.

جامعه اطلاعاتی آمریکا اضافه کرد: وضعیت ناشی از حمله سایبری همچنان ادامه دارد و تلاش برای شناسایی تمامی حملاتی که به شبکه‌های دستگاه‌های الکترونیکی دولت فدرال آسیب وارد کرده ادامه خواهد یافت.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید