- تکنولوژی

اختراعات عجیب

از زمان انسان‌های اولیه، بشر همیشه سعی کرده است تا با ابداع و اختراع لوازم جدید، زندگی را برای خود راحت تر کند.  دستگاه‌هایی که ما در حال حاضر استفاده می کنیم با همین اختراعات پدید آمده‌ و به مرور پیشرفته‌تر شده‌اند. شاید روزی ماشینی برای سفر در زمان اختراع شود و یا دستگاهی برای تله پورت انسان! اما با این حال، در طول تاریخ بعضی از انسان‌ها دستگاه‌های را ساخته‌اند که شاید بتوان به آنها لقب عجیب و غریب داد؛ دستگاه هایی که هرگز مورد استفاده قرار نگرفته‌اند و باید خوشحال بود که در حال حاضر نیز وجود ندارند!

نگه‌دارنده سگ

سگ‌های اهلی هزاران سال است در بین انسان ها زندگی می‌کنند، اما آوردن آنها به زندگی تعدادی از مردم تا سال 1940 و ساخت این هیولای مکانیکی طول کشید. این اختراع به قدری ناقص بود که به سرعت منسوخ شد.

 

ماشین Cat-Mew

ماشین Cat-Mew برای فراری دادن جوندگان به خصوص موش‌های خانه ساخته شده بود؛ دستگاهی که با استفاده از موتور 2 وات و یک گربه چشمک زن کار می‌کرد. اما با این حال این اختراع ژاپنی چندان کارایی نداشت و سازندگان آن نیز به این موضوع پی بردند!

 

دوچرخه راکت احتراقی

قبل از اینکه ایلان ماسک وجود داشته باشد و در سال 1931، یک مهندس آلمانی با نام Richter Raketenrad دوچرخه‌ای اختراع کرد که به 12 موشک مجهز شده بود! در زمان آزمایش اولیه سرعت این دوچرخه به 90 کیلومتر بر ساعت رسید و باعث شد که مخترع آن به شدت به زمین بیفتند و حتی گفته شده که بر اثر این اتفاق، وی از کشته شده است!

دستگاه ذهن‌

انسان‌ همیشه در مورد مغز خود کنجکاو بود است و همین موضوع باعث شد تا در سال 1907 دستگاهی که در تصویر ذیل می‌بینید اختراع شود. ظاهرا این دستگاه توانایی اندازه گیری فعالیت مغز را داشته، اما در واقعیت یک دستگاه بی استفاده و به درد نخور بوده است!

 

Doughnut Dunker

شما با این دستگاه عجیب و غریب می توانستید شیرینی را بدون استفاده از انگشتان دست خود وارد دهانتان کنید! این دستگاه همان کار چوب‌های حامل شیرینی و … را انجام می داد، اما همانطور که در تصویر می‌بینید آنقدر بی مصرف و به درد نخور بود که همان روزهای اولیه در سال 1955 به لیست دستگاه های عجیب و غریب اضافه شد!

 

Spaghetti Aid

آقای Russell E که مخترع دستگاه قبلی نیز است، در لیست ابداعات خود یک اختراع عجیب و غریب دیگر هم دارد. دستگاه Spaghetti Aid بدین منظور اختراع شد تا خوردن اسپاگتی را راحت‌تر کند! ما از نبوغ این فرد استقبال می‌کنیم، اما نمی‌فهمیم که این دستگاه چطور با پیچاندن رشته‌ها آن هم با دردسر زیاد، خوردن اسپاگتی را راحت تر می‌کرده است؟!

 

typing Aid

به نظر این دستگاه مسخره می‌آید، اما در حقیقت typing Aid برای افراد معلول اختراع شد تا بتوانند به وسیله آن از دستگاه تایپ استفاده کنند. این دستگاه در سال 1951 اختراع شد، اما به شکل عجیبی به سر فشار می‌اورد و به نظر نمی‌رسد چندان مورد استفاده قرار گرفته باشد!

 

بازوی رباتیک ریش‌تراش

تراشیدن ریش در سال های قبل به نظر مشکل بوده است، چرا که در سال 1957 دستگاهی برای تراشیدن ریش صورت مردان اختراع شد تا کار را راحت‌تر کند. این بازوی رباتیک کار همان بازوی انسان را انجام می داد اما با این حال همچنان نیاز بود تا به وسیله یک نفر دیگر کنترل شود، چون در آن سال ها از هوش مصنوعی خبری نبود. چه نبوغی…!

 

ساعت کامپیوتری Pulsar

در ظاهر این ایده جالب است: یک کامپیوتر داخل یک ساعت! این اختراع با صفحه LED و ماشین حساب فیزیکی همراه بود و این عکس مربوط نمایشگاه بین المللی جواهرات سال 1977 لندن است. اما با این حال، احتمالا این روزها در نمایشگاه عتیقه جات جا خوش کرده است!

منبع: digiro.ir

دیدگاهتان را بنویسید