- طبیعت و گردشگری

دریاچه اسیدی در اندونزی مقصد جدید گردشگران

دریاچه ای از اسید در کشور اندونزی قرار دارد که بازدید آن گردشگران بسیاری را همه ساله به اندونزی می‌کشاند. اگر از علاقمندان به ماجراجویی هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا دریاچه ای از اسید را بشناسید.
 
دریاچه kawah ljen دریاچه ای اسیدی می باشد که در دهانه یک آتشفشان با همین نام قرار دارد و بیش از 36 میلیون لیتر مکعب آب اسیدی را در خود جای داده است.
ph آب های این دریاچه نزدیک به صفر می باشد به همین جهت هیچ موجود زنده ای قادر به زندگی در آب های آن نمی باشد.
 
آب های دریاچه ای از اسید علاوه بر دارا بودن خاصیت اسیدی، دمای بسیار بالایی نیز دارد و این دلایل باعث شده تا نام دریاچه kawah ljen در لیست خطر ناک ترین دریاچه های دنیا قرار بگیرد.
 
در داخل و محوطه اطراف دریاچه گاز متان مرگباری وجود دارد که استنشاق آن ممکن است موجب بیماری و حتی مرگ انسان شود اما جالب است بدانید مردم محلی منطقه بدون ماسک و تجهیزات لازم در اطراف دریاچه به جمع آوری گوگرد می پردازند.
گاز متان موجود در آب های دریاچه باعث درخشش آن ها در شب می شود و مناظر بسیار زیبایی را خلق می کند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
 
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این دریاچه در اطراف آتشفشان kawah ljen قرار دارد و گردشگران علاوه بر بازدید از دریاچه ای اسیدی، از این آتشفشان نیز بازدید کنند. خوب است بدانید این آتشفشان دارای دهانه ای به وسعت 20 کیلومتر می باشد و مملو از گوگرد می باشد. سوختن گوگرد ها در دهانه آتشفشان باعث ایجاد نور آبی رنگ شده و صحنه های بسیار زیبایی را خلق می کنند.
 
 
 
فاران مرتضایی وحید
 
 

دیدگاهتان را بنویسید