- فیلم و سینما

وزیر ارشاد: پیگیر مسائل بازیگران بازداشتی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست قطعی ما در وزارت فرهنگ این است که تا جای ممکن از اهالی فرهنگ و هنر که در اغتشاشات اخیر برای شان اتفاقاتی افتاده است، حمایت و موضوع آنها را پیگیری کنیم.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز (دوم آذر ماه) در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره برگزاری چهارمین جشنواره فیلم آسیایی در پایتخت نیجریه به پیشنهاد سفارت ایران و اهداف برگزاری این رویدادها گفت: سیاست دولت مردمی، گسترش دیپلماسی فرهنگی و هنری است و در پناه این دیپلماسی موضوع اقتصاد فرهنگ از اولویت‌های کاری است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: از یک سال گذشته حجم ارتباطات فرهنگی و گستره تعاملات هنری خود را گسترش داده‌ایم و در همه کشورهای هدف از جمله کشورهای منطقه، جهان اسلام، همسایگان و همچنین کشورهای آفریقایی این موضوع را دنبال می‌کنیم.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازیگران بازداشتی چیست و آیا نسبت به آنان تسامحی صورت می‌گیرد؟ بیان کرد: در این حدود ۶۰ روزی که اتفاقات اخیر در حال رخ دادن است بنا داشته‌ایم که با گفتگو و شفاف سازی اجازه ندهیم کار به جایی بکشد که موجب نگرانی شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: سیاست قطعی ما در وزارت فرهنگ این است تا آنجا که بتوانیم از کسانی که به لحاظ کاری یا حرفه‌ای دچار مشکل شده‌اند حمایت کنیم. همچنین برای کسانی که از خانواده فرهنگ، هنر و رسانه هستند و در اغتشاشات اخیر برای شأن اتفاقاتی افتاده است علیرغم اینکه پیش از این نیز پیگیری‌های بسیاری داشته‌ایم باز هم وظیفه خود می‌دانیم این حمایت را ادامه دهیم و موضوع آنها را پیگیری کنیم.
وی عنوان کرد: به صورت مرتب با نهادهای امنیتی و دستگاه‌های قضائی جلساتی داریم که تا حد امکان به کسانی که دچار مشکل شده‌اند کمک برسانیم البته همکاری‌های بسیار خوبی در این زمینه از سوی دستگاه‌های امنیتی و قضائی صورت گرفته است که از همه این عزیزان قدردانی و تشکر می‌کنیم.
اسماعیلی در پایان عنوان کرد: روند کار به نحوی است که دوستان ما دقت لازم را به کار می‌برند تا جای ممکن با گفتگو و رفع ابهامات بتوانیم مسائل موجود در سطح جامعه را رفع و حل کنیم.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید