- اجتماعی

کنایه آذری جهرمی؛ به محدودیت واتس آپ و اینستاگرام

وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات در تحلیل اطلاعات ارائه شده توسط سایت زومیت گفت: بر این اساس، حداکثر 10 درصد تبادل اطلاعات کاربران ایرانی به سوی پلتفرمهای داخلی سرازیر و پهنای باند بین الملل ایران حداقل به میزان ۴۰۰۰ گیگابیت کاهش داده شده است.

حساب کاربری زومیت در توئیتر نوشته در مطلبی با عنوان «کاهش 700 میلیارد تومانی درامد همراه اول در زمان اختلالات اینترنت»، نوشته است که « درآمد همراه اول از کارکرد مشترکان در مهرماه و در دوره ای که دسترسی به اینترنت با اختلالات فراوان مواجه بود، کاهش یافت.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات با اشاره به این مطلب، در کانال تلگرامی خود نوشت: 

اگر این آمار «زومیت» صحت داشته باشد، می‌توان محاسبه کرد که پهنای باند بین الملل ایران حداقل به میزان ۴۰۰۰ گیگابیت کاهش داده شده است، در حالیکه سایت tehran-ix.ir رشد متوسط کمتر از  ۴۰۰ گیگابیتی پهنای باند داخلی را گزارش می‌کند. این یعنی با وجود اعمال محدودیت‌های شدید، حداکثر صرفا ده درصد تبادل اطلاعات کاربران ایرانی به سوی پلتفرمهای داخلی سرازیر شده است.

پیش بینی کاهش درآمد ده هزار میلیارد تومانی اپراتورها تا پایان سال جاری، افت شدید ارزش سهام بخش تلکام در بورس و مشکلات جدی نقدینگی این شرکت‌ها که بعضا ممکن است در عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران یا تاخیر زیاد در پرداخت حقوق کارکنان نمایان شود، دور از ذهن نیست.
 
اعتماد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید