- هنر

ادامه اعتصاب نویسندگان آمریکا و لغو شانزدهمین مراسم جوایز افتخار آکادمی تلویزیون

به نقل از سی ان ان، روز گذشته آکادمی تلویزیون آمریکا در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد مراسم شانزدهمین جشنواره افتخار این آکادمی که قرار بود هفته آینده در تاریخ 31 ماه می 2023 برگزار شود را به تعویق انداخته است.

در اطلاعیه رسمی منتشر شده در وب‌سایت آکادمی تلویزیون آمده، با توجه به شرایط موجود و همچنین برای احترام به تصمیم جمعی آکادمی مایل است اعلام کند شانزدهمین مراسم اهدای نشان افتخار آکادمی در این دوره فعلاً کنسل شده و به زمان دیگری موکول شده است، اما آکادمی رسماً به برگزیدگان این دوره از جشنواره از طرف کل صنعت تبریگ می‌گوید.

این درحالی است که در فهرست برگزیده‌های این دوره از جشنواره آکادمی که اخیراً منتشر شده نام  برنامه “37 کلمه”، “زندگی خانم رزا پارکس” دیده می‌شود و در بخش مستندها نیز مواردی از برنامه‌های تولید شده در زمینه عدالت اجتماعی، برابری حقوق زنان، مهاجرت و برخورد با تبعیض نژادی دیده می‌شود.

لازم به یادآوری است که بعد از اعتصاب نویسندگان آمریکا درباره نرخ دستمزدهایشان برخی از برنامه‌های مشابه از جمله مراسم HBO Max و Amazon Prime نیز لغو شده بود.

این سازمان در وب سایت خود گفت. این سازمان افزود: “آکادمی مایل است به دریافت کنندگان افتخارات امسال تبریک بگوید و از طرف کل صنعت از آنها به خاطر کار پیشگامانه و الهام بخش آنها تشکر کند.” «ما اینجاییم» از HBO Max، «Mo» از نتفلیکس و ویدیوی Amazon Prime که اخیراً «As We See It» را لغو کرده‌اند، از جمله برنامه‌هایی بودند که قرار بود در این رویداد شناخته شوند.

برگزیدگانی که برای قدردانی انتخاب شده‌اند شامل آنچه آکادمی گفته است «برخی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین تلویزیون‌های سال 2022» هستند. برنامه های مورد تقدیر همچنین شامل “37 کلمه” از ESPN، “زندگی شورشی خانم رزا پارکس” از طاووس و “ایالات متحده و هولوکاست” از PBS است.

از سوی دیگر برخی منتقدان و فعالان عرصه سرگرمی با اشاره به ادامه روند اعتصاب نویسندگان آمریکا و لغو این مراسم تاکید می‌کنند رفته رفته آثار اعتصاب نویسندگان در عرصه تولیدات تلویزیونی و سینمایی آمریکا مشخص می‌شود و با درنظر گرفتن روند تغییرات معنادار این صنعت در سال‌های اخیر احتمالا شاهد تحولات گسترده‌تری نسبت به اعتصاب سال 2007 میلادی نویسندگان در این عرصه خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید