- دسته‌بندی نشده

جزییات اکران آثار در سینمای مردمی جشنواره

مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر جزئیاتی از چگونگی نحوه اکران آثار جشنواره در سینماهای تهران و میزبانی سینماها از مخاطبان سینما با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را اعلام کرد.

جزئیات اکران آثار در سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر

به نقل از روابط عمومی ستاد اطلاع رسانی ‌جشنواره فیلم فجر، محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر درباره تعداد سالن‌هایی که فیلم‌ها در آن به نمایش در می‌آید گفت: امسال با توجه به این که قرار است ۳۰ درصد ظرفیت سینماها جهت اکران فیلم استفاده شود، ۷۰ سالن و ۴۱ مرکز در تهران و شهرستان‌های پیرامون پایتخت را برای جشنواره انتخاب کردیم که این سالن‌ها در مناطق مختلفی از شهر تهران قرار گرفته‌اند.

مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر درباره نحوه فروش بلیت و قیمت‌ آن گفت: امسال بنا بر ضرورت‌های به وجود آمده شیوه کاملا متفاوتی را برای فروش بلیت در نظر گرفته‌ایم. به این ترتیب مخاطبان با ورود به سه سامانه «ایران تیک»، «سینما تیکت» و «گیشه هفت» می‌توانند بلیت فیلم‌های مورد نظر خود را در همان روز خریداری کرده و برای تماشای فیلم به سینماهای جشنواره مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: فروش بلیت به شکل حضوری و گیشه در جشنواره امسال به صورت کلی حذف شده است، اما برای هر شماره تلفنی که در یکی از این سامانه‌ها ثبت می‌شود خرید ۴ بلیت امکان پذیر است و مخاطبان باید توجه داشته باشند که امسال فروش بلیت به شکل سری هم از برنامه جشنواره حذف شده‌ است.

فرجی درباره سالن‌های اکران واقع در تهران و شهرستان‌ها گفت: به جز سه سینمای «کیان»، «راگا» و «تماشا» که قیمت بلیت آن‌ها ۲۰ هزارتومان است، باقی بلیت‌های جشنواره به قیمت ۳۰ هزارتومان به فروش می‌رسد. قیمت بلیت در شهرستان‌های اطراف تهران هم با قیمت ۲۰ هزارتومان به فروش خواهد رسید. تاکنون ۴ سینمای «فجر» در اسلامشهر، «فرهنگ» در رباط‌کریم، سینما «کارون»، سینما «نسیم» در نسیم‌شهر و سینما «هنر» در پیشوای ورامین جهت اکران فیلم‌ها در خارج از تهران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امسال با حمایت‌ها و پیگیری‌های مدیران در سازمان سینمایی ۴ پردیس سینمایی جدید هم به مرحله بهره‌برداری رسیده که در جدول برنامه سینماهای مردمی میزبان جشنواره ۳۹ هستند. پردیس سینمایی «هدیش‌مال»، «صبا مال»، «نارسیس» و «لوتوس مال» از جمله پردیس‌هایی هستند که با شروع جشنواره افتتاح خواهند شد.

مدیر امور سینماهای جشنواره درباره چگونگی اعمال شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جشنواره هم گفت: در هر سالن چیدمان صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده که فاصله اجتماعی به درستی رعایت شود. سیستم تهویه سالن‌ها و محل ورود و خروج هوا در سالن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و به مدیران هر سالن آموزش‌هایی در این جهت داده شده است. هم چنین به منظور جلوگیری از تجمع در هر سینما، رعایت یک فاصله زمانی برای ورود هر مخاطب به سالن‌ در نظر گرفته شده است. ما شرایطی را در نظر گرفته‌ایم تا سلامت مخاطبان در بدو ورود به هر سالن مورد بررسی قرار بگیرد و از ورود افراد مشکوک به بیماری «کووید ۱۹» به سالن‌ها جلوگیری خواهد شد.

فرجی درباره ضدعفونی‌کردن سالن‌ها گفت: قبل و بعد از هر سانس ما عملیات ضدعفونی را در همه سالن‌های سینمایی میزبان جشنواره در دستور کار قرار خواهیم داد. ما هر سانس را با احتساب این که یک فیلم ۱۰۰ دقیقه باشد، سه ساعت در نظر گرفته‌ایم و با این حساب یک ساعت و ۱۰ دقیقه به شکل تقریبی برای ضدعفونی سالن‌ها فرصت خواهد بود.

وی درباره حضور کادر درمان در سالن‌های سینمای میزبان مخاطبان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: رایزنی‌هایی را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده‌ایم تا بتوانیم در هر سالن یک پزشک مستقر داشته باشیم، یا این که شرایطی وجود داشته باشد که پزشکان آمادگی حضور در سالن‌ها را داشته باشند.

مدیر امور سینماهای جشنواره در پایان گفت: در هر سالن به شکل دائمی یک نماینده مستقر داریم که ضمن نظارت بر عملکرد پرسنل سینماها تذکرات لازم را به مدیران سینما بدهند و چنانچه سهل‌انگاری رخ داد مسئولان جشنواره را مطلع کنند.

سی‌ و نهمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۹ همزمان با چهل‌ و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد برگزار خواهد شد. 

منبع:خبر گزاری مهر

5 thoughts on “جزییات اکران آثار در سینمای مردمی جشنواره

  1. Marbury is good natured, but his heart is stop premature ejaculation pills holding a sigh of relief, he does not understand, why with the strength of Intel, can not come up with the same wireless charging module as Xingchen Technology Marbury and An Ran both spoke quickly order cialis online

  2. Catch up growth in term and preterm infants after surgical closure of ventricular septal defect in the first year of life priligy for sale Amylase concentration is high in the pancreas and is elevated in the serum when the pancreas becomes acutely inflamed and also it distinguishes pancreatitis from other acute abdominal problems

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *