- جشنواره های دیدنی

نگاهی به فستیوال گِل بازی کره جنوبی

بوریونگ (Boryeong )نام شهری است که دراستان چانگ چئونگ کره جنوبی قرار داد . دراین شهر فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود. تاریخچه این فستیوال به سال ۱۹۹۸ بازمی گردد و نخستین دوره این جشنواره به هدف تبلیغ برند لوازم‌آرایش Boryeong mud cosmetics بود و تنها جنبه تبلیغاتی داشت. باگذشت زمان روند تبلیغی خود را از دست داده و به مراسمی برای تفریح و سرگرمی مردم تبدیل شد. بعدها گردشگران غیربومی نیز به حضور در این فستیوال علاقه نشان دادند. این فستیوال روز ۱۵ جولای (۲۵ تیر) و با استقبال فراوان مردم برگزار شد.

سایت dailymail نیز در گزارشی به این فستیوال پرداخته است. این جشنواره مفرح نیز همچون هر جشنواره دیگری حاشیه هایی دارد . به عنوان مثال در سال ۲۰۰۹ و زمانی که ۲۳۰ دانش‌آموز مدرسه ای در آن شرکت کردند، بر اساس تماس پوست بدنشان با گل، مشکلاتی از قبیل خارش پوست برای برخی از آن‌ها به وجود آمد. بااین‌حال، استقبال از این جشنواره در فصل تابستان هنوز هم به قوت خود باقی است و به‌عنوان پرطرفدارترین فستیوال تابستانی در کره جنوبی محسوب می‌شود. تصاویر هیجان مردمی را می بینیم که در استخرهای گل مشغول شادی و کشتی گرفتن هستند.
گردشگران در کنار جو عالی فستیوال می توانند از فعالیت هایی مانند کُشتی در گِل، سُر خوردن روی گِل و حتی شنا در وان بزرگ گِل، لذت ببرند. مسافرانی که احساس قدرت بیشتری می کنند می توانند دوره های آموزشی مرتبط با گِل نیروی دریایی را امتحان کنند و آنهایی که به دنبال ریلکس کردن هستند می توانند به قسمت ماساژ گِل بروند. این فستیوال در عصر با موسیقی و آتش بازی در ساحل آدامه پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید